BMW R 1100 GS (1998)

Vlastník The_Edge
Vloženo 5.11.2011
Aktualizováno 20.3.2012

Moje téměř vysněná motorka BMW R 1100 GS. Je to parádní věc na cestování, ježdění do města i v lehkým terénu. A je skvělá!

Po téměř pěti letech ježdění na japonský 250ce se naskytla možnost koupit tadytu velikou obludu. A ač jsem se toho nejdřív trošku bál, teď si nemůžu stěžovat. Teda můžu, ale to dál...
Mám motorku teprve od května 2011 a na takhle velký motorce jsem nikdy předtím neseděl. Takže to samozřejmě bylo něco. Velikej výkon mě ohromil, i když teď už chápu, že těch 80 koníků není tak moc. Ale motor má skvělej krouťák a dobře vymyšlenou převodovku, takže v zásadě se dá jezdit 2 - 4 a 5 téměř všude
Asi netřeba popisovat co dál, tyhle motorky každej zná. Můj kousek je teda kosmeticky v trošku horším stavu, předchozí majitel byl trošku prase. Ale o motor a ostatní se staral dobře, takže moto mám najeto 76 000km a naprosto v pohodě. Já mám už letos asi 6 000 km a opravdu na cestování je to ideální. Spotřeba slušná, pauzy se daj vydržet cca. po 200km. Jen jsem jí musel vylepšit opěrkou pro spolujezdkyni, protože jí boleli záda a kufr jsem zatím slušnej (cenově) nesehnal.
Motorku musím jen chválit, protože jí není co vytknout. Když člověk ví co od ní čekat. Na silnici drží, dá se s ní jet velice svižně. Teréňák to neni, takže polní cesty, sem tam louka les, ale bláto a těžší terén už jí nědělá dobře. Ono na druhou stranu, když s tim člověk plácne, tak se motorka opře o padáky a je to
Jen k těm menším nevýhodám - motorka je neskutečně těžká!!! Ač jsem tomu sám nevěřil, nemyslím si že jsem uplný tintítko, tak mě už párkrát nemile překvapila. Větší náklon při manipulaci na místě = pád, i v případě že na moto sedíte, protože těch 300 kg se jednou nohou udržet nedá. Opravdu, manipulace s nejedoucí motorkou je peklo. Zvednout jí ze země taky žádná sranda. Ale až na tyhle detaily, je to za ty peníze to nejlepší, co jsem si mohl přát!

JudyMen
JudyMen napsal 26.12.11 v 15:53

jasná 10-ka pro krajana a GS jinak moc hezký hodně štastných km

The_Edge
The_Edge napsal 06.11.11 v 17:56

mardock: ještě nemám moc fotek, ale nafotím a dám sem postupně. Je jich hodně... nádrž je šíleně pojebaná, to už se nespraví. Sedlo hnusný a sem tam děravý, kryty rukou vomlácený (chápu proč) No je toho spousta, ale beru to jako motorku, o kterou se moc nemusím starat, na pohled to prostě není krasavice
Dá se nastavit i předek? To ani nevim, to jsem nikde nevyčet ani mi to od minulého majitele nebylo prozrazeno. Fakt? I když ten předek je podle mě celkem OK tak jak je

mardock
mardock napsal 06.11.11 v 10:29

já teda žádný kosmetický vady nevidím Jinak nastavitelnej je i předek. Pod sedlem máš na to speciální klíč

The_Edge
The_Edge napsal 06.11.11 v 09:08

ta cena byla velice přijetelná, ale po domluvě jsem si sám po koupi měnil obě pneu, takže + 6000 kč a všechny 4 blinkry, takže nakonec ta cena byla v podstatě normální
Ale i za tu cenu je to parádní motorka! Díky!

magoss
magoss napsal 05.11.11 v 15:38

Podle fotek vypadá dobře a ta cena je víc jak přijatelná taˇk ať slouží posílám 10b