Yamaha YZF-R125 (2011)

Vlastník Medvezh
Vloženo 25.8.2011
Aktualizováno 15.12.2011

Moje kočička s čtyřtaktním motorem a šestistupňovou převodovkou :)!

Motorku jsem si přivezl domu 13.8.2011 za těch pár týdnů máme spolu najeto přes 1000km. Sen každýho kluka motorka s dospělým agresivním vzhledem. Zatím si na ní nemužu stěžovat je fakt skvělá. Jen nechápu jak Japonci mohli zkazit tak krásnej stroj drobnostmi jako je například nízké plexi, strašnej držák spztky, hrozná zrcátka a blikače, ale to přes zimu plánuji změnit. Jinak je to čtyřtakt chlazenej kapalinou se šestistupňovou převodovkou. Jediná věc co mě mrzí je digitální přístrojový panel který ukazuje jen najeté kilometry, stav paliva, a rychlost. Uvítal bych třeba takové drobnosti jako je ukazatel zařazené rychlosti, stopky, hodiny. Ale nelituji toho , je to skvělej stroj do začátků :)

První nehoda
Tak a mám za sebou první nehodu. Stalo se to na cestě do Vilémova. Kousek před vesnicí jsem motorku hnal na nějakejch 120, furt se na mě lepil nějakej magor s černým suv. Blížila se značka oznamující začátek obce tak sem postupně spomalil až na 55km/h, v těch místech je silnice velmi ouzká, a frajer s černým dřžípem, který zřejmě spěchal se mě snažil předject. Nacpal se vedle mě tak sem reflexivně trochu uhnul co nejvíce ke krajinici, a najednou sem ho měl u zadního kola. Dále si pamatuji jen to ,že motorka šla zadním kolem do protisměru hodinových ručiček tak jsem se snažil motorku schodit na druhou stranu, protože sem mohl skončit pod 22" koly. Ale v momentě kdy jsem motrorku poslal do druhé strany tak pření kolo podklouzlo a stáhlo mě zase zpět. Naštěstí mafián byl už předemnou tak sem přežil. Ten blbeček ani nezastavil. Co se týká mě tak jsem v pohodě, kombinéza vážně ochránila. Co se týče motorky tak je to trochu horší, motorka má šouplé celé šasi, přední vidlice jsou ohlé, podsedlovka totálně prasklá a v motoru to divně klape. Uvidíme jak to vše dopade. Hlavně že jsem OK.

Exith
Exith napsal 04.09.11 v 18:59

Supr stroj btw ty blinkry mi nepřijdou tak strašný :) kolik má kW?

tydla
tydla napsal 03.09.11 v 17:23

Bílá je bílá..

.DJ.
.DJ. napsal 01.09.11 v 00:44

moc pěkná,co víc si v takovým věku přát,s těma vysokýma otáčkama je to trochu diskutabilní,když to porovnáš se zminovaným cvajtaktem Jinak k těm seriovým věcem jako jsou blinkry a držák SPZ,YZF vychází ze závodních strojů,který tyhle věci samo nemaj,takže počítá se stím že si každý dá takový jaký se mu libí.Počítá se spíš s laminátama (mluvíme o R6 ale design 125 z ní vychází)takže na legalizační prvky si nemůžeš stežovat Jinak chválím výběr stroje,dle mě sis lépe sis vybrat nemohl máš to za 10

Daff4
Daff4 napsal 29.08.11 v 13:22

Když moto v 16ti, tak jedině YZF! Přeji hodně km s touhle kráskou bez nehod!:)

WhiteS
WhiteS napsal 26.08.11 v 12:52

Ano, bílá je ta nejkrásnější barva na mašinu. Moc krásná. Jasných 10 bodů - bez debat. Jen krásné zážitky v sedle, slunný zbytek sezóny 2011 a vždy pohodový návrat domů, Whites