Jawa 350/640 (1993)

Vlastník kubyk_c
Vloženo 11.8.2011
Aktualizováno 17.8.2011

Moje první velká motorka. Třindu mám již třetím rokem. Jsem 3. majitelem. Při koupi najeto cca 17000. Zatím jsem nevlastnil lepší motorku :)

Motorku jsem koupil v osmnácti letech. Po neustálém sledování webu jsem našel neskutečně výhodnou nabídku. Krásně vypadající modrá jawka, plovoucí kotouč, dvokomorový vejfuky a najeto cca 17000. Prostě paráda. Měla pár závad, jako vymletou kyvku, orezlý kolena, ale to mě nemohlo rozházet. Okamžitě jsem volal a druhej den se pro ní jelo. Na třipade s mým motoparťákem :)

Motorka byla i přes drobné kosmetické vady nádherná. A po simsonu a jemu podobných motorkách jsem myslel, že mi na trojku utrhne ruce :)

Kluk, co jsem jí od něj kupoval, jí měl na lítání na treninky do prahy, ale chytlo ho auto a potřeboval cpát peníze do něj, tak se rozhodl jí prodat. Nechci mu křivdit, ale moc na motorky asi nebyl. Byl teda druhým majitelem. Ještě měl někde od pána účtenku o koupi z Jawy. Klukovi nedalo spát, proč se ten přední kotouč furt hejbe a prý se ho neustále snažil dotahovat. Bohužel marně.

Cesta domů byla fajn až na několikakilometrovou jízdu se zapnutým sytičem :)

Motorka dostala časem na předek i zadek Savu MC7, klasickej hranatej kufr, kyvka se udělala, karb se pošteloval, vejfuky se udělaly hezký a motorka jak nová :)

Dneska má třinda najeto cca 25tis. a stále jezdí krásně. Dále, kulátý blinkry jsem vyměnil za blinkry SIM, dozadu dostane novej plášť MITAS E3 a koupíme novej kufr, větší :)

Na spotřebu +- 5 litrů jsem si nějak zvykl, jinak nemám žádnou větší výtku. Jsme s ní moc spokojen a velice si jí cením i přes její jawí neduhy.

Kremeš
Kremeš napsal 07.02.16 v 09:03 10b.

Hellrider
Hellrider napsal 28.09.11 v 14:55

Krásná třinda! SIM blinkry jí podle mě sluší nejvíce, taky je mám... Moje koupě se nesla taky v podobnym duchu... Dlouhý hledání a pak... pecka! tak pro tu jedem... a byla doma... Tak hodně kilometrů s voňavym modrym doprovodnym obláčkem bez nehod

xxxMACHRxxx
xxxMACHRxxx napsal 21.08.11 v 14:07

Pěkná, savy MC7 schvaluju, drží velice dobře.

Barney
Barney napsal 17.08.11 v 09:03

Pěkná je!

Plavák
Plavák napsal 16.08.11 v 21:28

Třinda je potřeba! 10b, ale žádný pády!