Simson S 51 Elektronik (1983)

Vlastník cheetos
Vloženo 30.6.2011
Aktualizováno 17.6.2013

Koupil jsem ji před rokem.Je to super motorka z Východního Německa.Podle registru je jich v ČR zaregistrováno k datu 1.1 2012 přes 55 tisíc.Což ukazuje kvalitu motorky.

První dojmy - První jízdní dojmy byly vcelku velkým překvapením. Zalíbil se mi výkon motoru a spotřeba. Také jízdní vlastnosti mne zaujaly.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro úplné začátečníky, kteří se naučí manipulaci se strojem a osahají si styl jízdy. také nezruijnuje finančně., protože spotřeba paliva je velice nízká. Rovněž poteší dobrým a výkonným motorem. Když se něco pokazí, tak díly jsou trochu dražžší než na Jawy.

Když jsem udělal řidičák A1 do 125 ccm, řekl jsem si, že začnu jezdit na nějaké motorce s obsahem 50. Nevěděl jsem jakou vybrat nějaké číňany jsem nechtěl. Jednou přišel táta domů a řekl, že kolega v práci prodává Simsona. Byl za dobrou cenu tak jsem jej koupil. I přes vysoký věk, jezdí opravdu dobře. Má dostačující výkon a rychlost okolo 75 km/h (po rovině) se z něj stává ideální společník. Pokud vozím holky tak jede slušně, ale pokud vezu kamaráda s více kily tak se Simsonovi moc nechce. Motocykl disponuje výborným motorem, který má dostačující výkon a dynamiku. V kopci to chce sice trochu vytočit do vyšších otáček a někdy i podřadit, ale po rovině zvládá vše z přehledem. Sedadlo je pohodlné spíše na kratší cesty, při delším ježdění již začínají polet záda. Řazení čtyřstup'nové manuální převodovky je opravdu lehké a přesné. Spojka zabírá již odspodu. Desing motorky je velice objektovní věc. Jelikož mám rád staré stroje přijde mi motocykl elegantní a stále moderní. Co se týče jízdy tak je motocyl velice stabilní. V prudkých zatáčkách skvěle drží stopu. Při vyšších rychlostech v zatáčkách trošičku uskakuje zadní kolo. Za to, ale může křivý rám. Na co se musí majitel připravit je vyšší cena náhradních dílů oproti Jawa Pionýr, ale za to dostanete parádní motorku. Velice se musí dávat pozor na to, zda se používá kvalitní olej pro dvoutaktní motory. Já doporučuji olej Husqvarna 2T. Jinak je to super stroj pro začínající řidiče či na jěždění do školy a práce. Jezdím na něm pořád a nikdy mě nenechal. Mí kamarádi mají také Simsony a jezdí jim taky dobře.V 9 měsíci roku 2011, šel simson do světa. Bolelo mě srdce, protože to byla super motorka. Koupil to jeden kluk, který býdlí v nedaleké vesnici, takže snad někdy simaka ještě uvidim.

Závady na Simosnu: prasklá rozeta, která se za 300Kč vyměnila, jinak jsme neměl žádné další závady.

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 03.12.11 v 19:18

pěknej 10b.

michall171
michall171 napsal 04.11.11 v 15:32

pěkný elektronik

MimoCZ
MimoCZ napsal 13.10.11 v 20:03

Nezáleží na čem, ale jak. Já měl novou čínu a po odblokování jela 61km/hod.

cheetos
cheetos napsal 13.10.11 v 16:43

Jo to jede šíleně.Těch 75 to dá z menšího kopce.

Filip103
Filip103 napsal 05.10.11 v 19:07

Těch 75 to dá max s kopce ...u nás to je pruměrný sím jezdí to bratranek na 50 a jede to šíleně ..