Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník Jirka5999
Vloženo 26.3.2011
Aktualizováno 14.12.2012

Spolehlivý stroj, ale jen když se o něj staráte.

První dojmy - Rozhodně je Simson pořádná mašinka, která mi sedla a mám jí rád. Líbí se mi na něm jednoduchost, možnost opravy podoma, atd. Vytýkat je málo co, uvítal bych možná trochu více výkonu, ale to zas po padesátce nemůžu chtít.

Tohoto Simsona mám od brzkého jara 2011. Je to moje první motorka. Koupil jsem ho v dost špatným stavu a postupně ho vylepšuji. Na kompletní GO ještě nedošlo, ale spoustu věcí jsem už postupně udělal. Ale samozřejmě práce je ještě spoustu a čeká mě ještě hodně zlepšení.
Simson je výroby 1989 a má už za sebou nějaký ten kilometřík. Pořád ale věrně slouží a doufám že to tak nadále vydrží.

Sezóny 2011 a 2012.
V roce 2011 jsem Simsona krášlil, zdokonaloval (však jen do co nejoriginálnějšího stavu) a těšil se z krásných jízd. Bylo jich však ještě docela málo.
Rok 2012 byl jízdami daleko propletenější. Jezdil jsem na něm jak jen na krásné letní projížďky krajinou, tak jsem ho využíval k dopravě například na tenis. Mám tenis a při tom i stolní tenis velmi rád.
Od koupi jsem najel asi 3700 km a Simson pořád drží a jezdí. Jediná opravou byla oprava pastorku otáčkoměru, který vždy nový náhon "ožužlal". Oprava byla jednoduchá, kdo by měl s tímto problém, může mi napsat.

Momentálně je Simson ukrytý v dílně, nedávno jsem si na něm zajezdil na prvním sněhu, ale jinak odpočívá a těší se na další sezónu.

Sezóny 2011 a 2012 byly nádherné a doufám, že takové budou i další.

Všem hodně zdaru a hezkých zážitků.

Huny
Huny napsal 11.04.11 v 19:38

:) nejen do terénu. A ano, jak se k němu chováš ty, tak se odvděčí tobě. Souhlasím a přeji pěkné zážitky.

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 27.03.11 v 10:00

pěkný do terénu bych ho bral taky 10b.