Aprilia Pegaso 650 (2002)

Vlastník kečomen
Vloženo 23.3.2011
Aktualizováno 10.4.2013

Mám ji chvíli, zatím jsem najel cca 100 km, budu si muset zvykat. Poslední velká mašina byla Yamaha FJ 1200, ale to jsem byl mladší...

První dojmy - Neznal jsem jedhobuch s takovým obsahem a velmi mě překvapil zvuk. Z počátku jsem myslel, že je motor kantare, ale nic takového. Taky mě dokonale zmátla nutnost stále řadit a držet stroj v otáčkách-jinak přískokem vpřed. Trochu mě vyděsil teploměr, když mi hlásil přehřátí při první delší štrece, byl to ale zaoxidovaný kontakt ne čidle a po pohýbání s káblíkem se vše upravilo.

Zatím jsem spokojený měla pár much, ale většinu jsem odstranil. Velmi zajímavé je myšlení Italských konstruktérů, kteří zřejmě chtějí aby bylo vše co nejvíce komplikované, takže i pouhá výměna oleje se pro mě jako pro automechanika stala ježkem v kleci. Už jenom rozdílné informace o typu oleje jsou skvělé. Výrobce motoru říká něco jiného než výrobce motky. Nakonec jsem zvolil Superbike 5W-40 od Eurolu. Demontáž svíčky nebo seřizování ventilů je taky extra lahůdka, zvlášť když už ruce a prsty mají v životě něco odslouženo. Ale kdo chce, ten zvládne vše. Další info podám, až naběháme více km a projeví se skutečný stav. V roce 2012 jsem odjezdil Slovensko a Česko, a nedám na ni dopustit... 2013 duben, Měl jsem ji moc rád a byl jsem s ní náramně spokojený. Bohužel zdravotní stav mě donutil k prodeji a přechodu zpět na maxiskůtra.

Jofry_Barthes
Jofry_Barthes napsal 23.03.11 v 22:07

Moc hezká strojovna . Jasně, že za 10b. Přes Skalici jezdím často, tak se třeba někdy potkáme.

Milan1963
Milan1963 napsal 23.03.11 v 17:08

Pěkná motorka,dobrý motor (mám podobnou),takže? 10 bodů,jak jinak.