Cagiva River 500 (2007)

Vlastník Bezo
Vloženo 18.3.2011
Aktualizováno 18.3.2011

Ideálny stroj pre začiatočníkov. Pomerne nízkootáčkový 4-taktný jednovalec s chladením vzduch + olej, s výkonom 25kw. Pekná, funkčná motorka za málo peňazí.

Vzhľad

River má dosť sériový dizajn, ničím výrazne jedinečný. Ja som to vyriešil zatiaľ drobnosťami (aj kvôli tomu, že som sa hneď pri treťom vození vysypal:) ):

Jedna, vymenil som pôvodné smerovky. Aj preto, že som jednu odrazil. Najprv som skúšal LEDkové, ale neblikali iba svietili, tak som vymenil prerušovač, ale aj tak nič. Nakoniec som behol k Louisovi do Viedne a zobral sadu pekných lacných maličkých. Motorka hneď vyzerala inak.

Dva, prestriekal som ju na Yamaha Sport Blue. Drahá farba, asi 80EUR za pol litra (mieša sa z viacerých - perleť, modrá, strieborná...), tak to snáď zas niekde nepoložím a neodrem. Po tejto úprave dostala perfektný nádych a hneď viac zaujme na pohľad.

Tri, vymenil som prístrojovku s budíkmi za digitálny tachomer KOSO. Keďže má Cagiva priehľadné plexisklo, také veľké budíky tam vyzerali trochu čudne. Navyše jebnutí Taliani tam dali 3 budíky tachometer, palivomer a otáčkomer prenechal miesto hodinám. Ten čas ma na motorke fakt až tak netrápi, ale bez tých otáčiek som nevedel, koľko to môžem točiť a kedy preradiť/podradiť. KOSO ukazuje aj otáčky, má aj vlastné kontrolky, tak mi celú prístrojovku plne nahradil. No tie hodiny tam nakoniec fakt asi niekde chcem, lebo vyzerajú strašne štýlovo a majú na sebe nápis "Time flies when you're riding". To má ale čas.

Motor

Objemný jednovalec má krásne hlboký a dunivý zvuk. Osobne mám najradšej rozhádané dva valce, aké som mal možnosť počuť pri Ducati Monster. Ale aj tento odladený 4-takt má šarm, keď má hĺbku.

Motor úžasne zaberá aj pri nízkych otáčkach, na rovinke sa motorka rozbehne ja na voľnobeh bez plynu. A celkovo má veľmi plynulý priebeh a ani pri maximálnom výkone (cca. pri 5500ot./min) neutečie spod zadku. Jedinou nevýhodou je, že sa od motora celý stroj hrozne trasie, najmä pri vyšších rýchlostiach.

Feeling

Sedí sa na nej veľmi pohodlne, ani po dlhších trasách nič nebolí, netlačí. Rajdy sú v ideálnej výške, jazdec nemusí stále ležať natiahnutý na nádrži. Velice pohodlné fakt. Nevýhodou je ale tvar nádrže, ktorá je hore plochá a po bokoch sa začne výrazne zvažovať a zaobľovať, čo vytvára výbežok, ktorý tlačí do rebier, keď sa pri jazde skláňam za plexisklo kvôli vetru alebo rýchlosti.

Sedlo je tak akurát mäkké, nešmýka sa a vzadu je dosť priestoru aj pre spolujazdca. Tlmiče šli na môj vkus trochu ztuha, ale to sa dá vyriešiť miernym povolením, prípadne možno iným olejom.

Celkovo som moc moc spokojný. Je to dobre ovládateľný a poslušný stroj. Perfektne sa na ňom učí, ale bude to len otázka času (a rozšírenia vodičáku), kedy presedlám na niečo s väčšou charizmou, sexappealom a serióznym výkonom, ktorý bude treba skrotiť.

Milan1963
Milan1963 napsal 19.03.11 v 10:55

Hezká recenze.Je vidět,že máš k motorce vztah.dávám 10 bodů.