BMW R 1200 GS (2007)

Vlastník _Kóťa_
Vloženo 12.2.2011
Aktualizováno 9.10.2013

splněný sen, luxusní stroj, prostě bombaaaá. Už se nemůžu dočkat jara

První dojmy - maximálně naplnila moje očekávání

Po sezóně na Transalpu, kdy jsem otestoval, jestli mi vůbec bude zbývat dostatek času (a zejména reakce manželky ) jsem udělal zásadní rozhodnutí. Žijeme jen jednou, tak proč si neudělat radost.
Po Géesu jsem pokukoval už několik let, ale pořád to byl jenom sen (ba přímo sci-fi), někde v nedohlednu... no a řekněme si, i ta cena ... a pořád je přece něco důležitějšího. Jedné slunečné neděle mi bylo dopřáno celodenní testování zapůjčeného Báwa a bylo jasno. Tuhle mašinu prostě musím mít...a prostě jsem tomu šel naproti.
Jak už bylo mnohokrát popsáno, je to silná návykovka a absolutní špička. Do dneška jsem nejel na ničem lepším ! Po prvním nervózním nasednutí jsem zamířil do Českého ráje a pak do Jičína, kde si stroj okem mistra prohlédnul Aleš a jednoznačně mě utvrdil v tom, že je to extra kousek. Už jsem si byl trochu jistější, tak jsem zamířil rovnou k dálnici, otestovat vyšší rychlosti. Neměl jsem pochyby, ale přeci jen mě zajímalo jak velký je rozdíl mezi GS 1200 a TA 650. Než jsem se nadál, tak jsem upaloval na pohodu 150-tkou, mašina si jen tak vrněla a já jsem se už viděl na celodenním přesunu někam za teplem . Prostě jsem tam dal za 6 a vychutnával jsem si plechovky v pravém zrcátku. Neuvěřitelně mě dostávala ta stabilita a jistota v náklonech, pružnost motoru a ochrana na první pohled malého štítu (maj to vymyšlený skvěle). Samostatnou kapitolou je podvozek - telelever funguje výborně a mašina při každém brzdění ztuhne a s jistotou supersportu drží jak přibitá.
Na liberecku jsem projel frýdlantský výběžek a přes Souš, kde proběhla kochačka u zapadajícího slunce jsem se vracel nádherným úsekem plných zatáček u Železného Brodu domů. Vracel jsem ji s tím, že budu muset ještě nějakou tu sezónu jenom snít, ale naštěstí to netrvalo dlouho .

Pokud zjistím nějaká negativa, tak doplním.

Hříbek
Hříbek napsal 25.02.11 v 16:22

Krasavec - at slouží !!! 10

nuclearB
nuclearB napsal 13.02.11 v 09:50

Tak ať to nadšení vydrží

Freeman
Freeman napsal 13.02.11 v 08:53

Tak takoveto sny se splnit proste musi, protoze GSo je z cestovnich endur a myslim si, ze nejenom z nich, naprosta spicka Tak az vyrazis do sveta, preji Ti spoustu pohodovych kilometru v sedle, krasne zazitky a stastne navraty 10 bodiku je samozrejmost

...Mates...
...Mates... napsal 13.02.11 v 08:37

Jo GS je jako droga,proste jsi na ni zavisly!!!Super motka at slouzi .10b.

Hnilda
Hnilda napsal 12.02.11 v 23:01