Kingway EUROBOY 50 (2011)

Vlastník Munďa1
Vloženo 3.2.2011
Aktualizováno 10.8.2011

3. 2. 2011 a tak jsem se hrdým majitelem tohoto velkého skutru s malým motorem má skoro 2 m délky, se zadním kufrem přes, váží s náplněmi 106 kg, má mít 3,25 kW výkonu a jet 45 km/h - omezeno výrobcem

Výrobce Čína - Shanghai Shenke

Objem motoru - 49,8 ccm
výkon - 3,25 kW
kroutící moment - nezjistil jsem, ale se 105 kg celkem svižný rozjed
váha - 108 s plnými náplněmi
pneu / kola 130x60/13

3.2.2011 První dojem, je celkem dobrý, jediný co mě troch nesedí, jsou poměrně slabý gripy na řiditkách.
Sedadlo je zdá se celkem pohodlný. Spolujezdes sedí o dost výše.
Líbí se mě celkem zvuk výfuku 2 T motoru.
Ovládací prvky jsou logicky umístěny, vlevo je přepínač blinkrů, který by mohl mít možná trošku lehčí chod, vodle je přepínač tlumená dálková světla a klakson, mimochodem hooodně hlasitý. V pravo je vypínač větel a tlačítko starteru, které nefunguje, dokud skůtr nezabrzdíte, a nemáte "policajta" úplně nahoře.
No a celkový disain je velmi hezký, alespoň pro mě.
Po prvních krátkých přivykacích vyjížďkách se mě zdá, že ovladatelnost je slušná, brzdy pokud se použijí obě zároveň dostatečně účinné, zadní je ale slabá, posez celkem pohodlný, zrychlení jakš takš, holt, ten motorek je maličkej.
Plasty jsou takový, holt levný, ale zatím nedrnčí, jsou dokonale lesklý, nezdají se moc slabý, uvidíme, jak to bude dál.

Klady zatím:
je moje
je velká (já měřím 194 cm)a nenarážím kolenama do řídítek, blinkrů a dalších "zařízení"
je hezká
je celkem dobře ovladatelná

Zápory
Slabý účinek zadní brzdy
slabé gripy
trochu tuhé tlumiče, ale zatím je pěkná kosa - okolo nuly, uvidíme v teplejším počasí pak
uvidím, jo otepluje se a měknou, i když ještě to není to pravý vořechový

kubrt11
kubrt11 napsal 06.02.11 v 23:20

Fandím Tvýmu nadšení,a fakt přeju hodně bezzávadových kilometrů,ale kdo Ti to, proboha, poradil,koupit tenhle stroj,a ještě 50tku,sám píšeš,že nejsi žádnej drobek,tak to mi fakt hlava nebere!!!

sooky
sooky napsal 06.02.11 v 19:08

Hlavne preji abys byl, jak pises, hrdým majitelem i za par tisic km... Znas to rceni, ze nejsme tak bohati, abychom kupovali lacine veci...

fleet.admiral
fleet.admiral napsal 06.02.11 v 11:52

Hlavně je nutné skútr každý týden nejméně 1 trochu projet. Otec měl Kingwaye Koyota 50, nejezdil na něm, protože mu to nakonec nepřišlo bezpečné. Ale než stroj zase prodal, museli jsme ho poslat do servisu. Tím stáním se motor "rozhodil" a nakonec ani nestartoval. Naštěstí to vyšlo na tisícovku a technik mi důrazně říkal, že je nutné jezdit a jezdit. Tak ať to jezdí v pohodě!