Yamaha XT 600 E (1992)

Vlastník manxt6
Vloženo 30.1.2011
Aktualizováno 30.1.2011

xt? no proč ne! tak jsem ji pořídil.a až na pár vyjímek jsem byl spokojen.

yamaha xt 600E 3TB

po jawce jsem koukal co pořídit.a koukal jsem v časáku na xt od yamahy.tak jsem schodou náhod jedno pořídil.bohužel jsem koupil šrot(motor)jednu sezonu jsem na tom jezdil.v motoru klepalo a řinčelo,ale celou tu sezonu bez problémů odtahal.tak jsem to na zimu nechal otevřít.a rovnou jsem nechal celej motor protáhnout go.měnili se veškerá uložení (čepy)/píst páté kolečko a td. na podzim jsem měl hotovo a jelikož byla teplá zima dal jsem se do zajíždění.jezdil jsem od ledna do března a těch 2500km na zajetí jsem udělal.motor suprově jel a byl na xt nevídaně tichej. na xt jsem měl k&n filtr a koncovka byla od supertrappu.

po této opravě mi vlastní nedbalostí údržby prasklo spojkové lanko.od té doby jsem každou zimu poctivě promazával všechny lanka. pak už žádné závady .

yamahu xt jsem měl tak 5 let.a musím říct že to je velmi spolehlivej stroj.spotřeba byla super : na dálku jsem jel při rychlosti 110km/h za 4.7 litru. je fakt že pokud jsem ji bral u krku tak je spotřeba na 8 litrech.gumy jsem měnil tak po 7tisících zadní a přední vydržela víc.ale jezdil jsem mitas 09 (přesně už nevím) a byl jsem s nimi spokojen.cenově jsem sadu pořídil do 3000kč.

dle mého názoru je to stroj na kratší vzdálenost.je to především enduro. (né cestovní enduro) dělal jsem na něm i 300km,ale zadní část těl po 150km značně protestuje.tak jsem jezdi tak pulku ve stupačkách.proto jsem kupoval nová řídítka a o kousek jsem je zvednul. tak to zatím vše.

KUKA001
KUKA001 napsal 02.02.11 v 23:10

Máš ji hezky vychytanou,supr stroj.
XT 600E moje srdcovka dávám 10 bodú.