Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 26.03.2023, Uskutečněno: 22.03.2023, Zhlédnuto: 61x

Za cíl první letošní vyjížďky jsem si po pár letech zvolil opět Znojmo. Na rozježdění po dlouhém zimním spánku jsem si vzal raději svoje staré YBR-ko. Přeci je o pár desítek kilo lehčí než Meteor. První mojí zastávkou byla ulice Na Vyhlídce a opravdu je odtud pěkný výhled na část Znojma s vilovou zástavbou. V této ulici si nechal v roce 1932 postavit vilu JUDr. Josef Mareš, starosta Znojma v letech 1920-1929. Na náměstí Komenského jsem se zastavil u meteorologického sloupku. Byl zde postaven ve 30,letech 20.stol. Původní přístroje jsou ale již nahrazeny elektronickými. Uprostřed náměstí je empírový památník plukovníka Kopala z roku 1853. Vrchol památníku zdobí socha římské bohyně Viktorie. Památník se vyznačuje také tím, že jak se měnily politické režimy, tak se měnil účel i nápisy na památníku. Na náměstí Republiky je monumentální blok tzv. Svobodových domů postavený v letech 1907-1908. Jedná se o první objekt projektu Vídeňského předměstí v jehož výstavbě se pak již nepokračovalo. Ve výstavbě se sice nepokračovalo, ale já jsem pokračoval k řece Dyji. Od mostu je pěkně vidět Krammerova vila z roku 1920 - Friedrich Krammer byl význačný znojemský podnikatel. Je zde také bývalá městská elektrárna - nyní muzeum motorismu. Na zpáteční cestě jsem se zastavil u zříceniny Tasovického mlýna. V letech 1958 - 1987 byl chráněn jako nemovitá kulturní památka. Tak dlouho byl chráněn až nebylo co chránit.

Maršal_Malinovskij (12) napsal 29.03.2023 v 08:32

Zajímavý mista i pěkný fotky

elvis78 (133) napsal 27.03.2023 v 13:01

ta první vila by byla pěkná kdyby tam nebyla ta vlajka . Krammerova vila je boží
jinak Hezký fotky.

Milan1963 (273) napsal 26.03.2023 v 22:37

Hezký výlet.

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024