Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 22.10.2021, Uskutečněno: 03.10.2021, Zhlédnuto: 26x

Tentokrát jsem si udělal výlet do Kostelan nad Moravou, kde je portálový nýtovaný most přes řeku Moravu. Stavba mostu byla zahájena v roce 1910 a dokončena byla v roce 1921. Takže tento rok slaví most 100 výročí.
Cestou jsem se zastavil u několika sokoloven, v Kyjově, Bzenci, Moravském Písku a Polešovicích. Sokolovny jsem doplnil i dvěma zámky - v Těšanech a v Pršticích. Tak nyní mně chyběla už jen nějaká hrobka. Tak jsem se zastavil v Rosicích, kde je na hřbitově pohřební kaple podnikatelské rodiny Ráhnů, jíž patřily doly v rosicko - oslavanském uhelném revíru. Kapli nechal postavit Heinrich Rahn v roce 1894.

Milan1963 (273) napsal 23.10.2021 v 16:42

Pěkný výlet, škoda že to mám tak daleko a už je zimněji... jel bych tam hned.

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024