Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 22.08.2021, Uskutečněno: 22.07.2021, Zhlédnuto: 16x

Za mého velmi ranného mládí jsem jednou poslouchal vyprávění pamětníků o osudu sedmi mladých mužů z obce Pavlov u Jihlavy.
Dne 7. května1945 se skupinka mladíků rozhodla, že se půjde podívat do Třeště na ustupující německé vojáky. Když došli do poslední zatáčky silnice nad Třeští, zahledli je z Třeště němečtí vojáci a protože se domnívali, že to jsou partyzáni, zahájili na ně palbu. Nikdo ze sedmi mužů střelbu nepřežil. Byli pohřbeni do společného hrobu na hřbitově v Pavlově. Jejich náhrobky mají tvar štítů. Zajel jsem si do Pavlova podívat se na jejich hrob a na pomník, který jim byl postaven v zatáčce silnice na místě, kde byli zastřeleni.
Dál jsem pokračoval do Puklice na zámek - nyní v opravě. V Lukách nad Jihlavou jsem se zastavil u sokolovny z roku1928 a u barokní sýpky, která nyní slouží jako tělocvična. Dál jsem pokračoval do Bítovčic, kde je pěkná kaple sv.Víta, ale je k ní přistavěna požární zbrojnice a to už moc pěkné není. V Rudíkově jsem se zastavil u sokolovny z roku 1932, s pamětní deskou členům sokola, kteří položily sve životy za svobodu v letech 1939-1945.

Radek2107 (53) napsal 23.08.2021 v 20:45

Zajímavý výlet, mám rád takové cílené putování

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024