Jawa 125 Dandy (2000)

Vlastník Rainy
Vloženo 22.7.2005
Aktualizováno 18.2.2008

Čtyřdobý jednoválec vzduchem chlazený srozvodem OHC o zdvihovém oběme 124cm3 s 2ventilovou technikou.Kompresní poměr 9:1 ,maximální výkon 9,4kw při 8200nim-1, toč.moment 9.2Nm při 7000min-1,startovací systém je nožní i elektricky ,karburátor-SCHENG-WEY-P

Zkušenosti: Tak dandy,když sem si ji koupil,tak sem z toho byl pochcanej(z fichtla aprilie50 a čízi se neni se čemu divit). Pak přišla chvíle,kdy mi přišla slabá ,nudná a tak jsem si řek, že si to poladim. Začal sem od řídítek,pak sem pokračoval v neonech,v otevření koncovky,v snížení podvozku,v bílí barvě ráfků,červených brzdičích,slickách a úpravě zadku. nic moc to rychlosti nepřidalo,ale pneu a výfuk. To už trošku bylo znát.Na čtyrku sem nadrbal kámošovo Suzuki DR125.Točilo mi to lehce přes 10000t/ot min-1,ale srali mě plasty který vybracema praskaly,a tak sem je musel svařovat a celý moto upravit,aby se neoběvovaly pazvuky od plastů...........

Cesty: Nikde jsem snad nikde nebyl .. poněvač s mojí sbírkou rakví,to fakt nešlo =D Aprilia rs 50,Čz 125cross a 175,Yamaha DT 125,Dandy 125,Husqvarna 510,Suzuki rm 125 a nynější kx 125... Jinak zkušenosti hlavně s crf 450,ktm exc 300,kx 250.cbr 600,dr 125,dr 600 a ktm sx 125

Další info: Tohle moto mi ,ale už neříká pane. Měl jsem vysněný moto a to byla Husqarna a tu teď ma,takže muj další cíl je neznámý ,ale určo to bude něco crossovýho =DD!!

Reportáž: Husqvarna 510: No mam jí půl roku ,ale moc jsem toho nenelítal,poněvač než jsem se rozhoupal k tomu, že jí zgenerálkuju.......tak utek ňákej měsíc. Před 14dny sem se na to vrhnul a ještě ten den jezdilaaaaa,no byl jsem z toho vykulenej,poněvač jsem nevěřil tomu,že to ožije. No ,je mi 16let a furt jezdí a jde na poprví!!!Olej se musí měnit často(pár set kilometrů cca 500km) a ventily seřizovat, také poměrně často,poněvač to pak strašně klapeeeeeeee .NO, jezdí suprově takže úspěch. Jediná závada je ta,že vás to nechá v lese bez benálu a musíte zavolat mamku,aby vám něco přivezla. :)Výkon vůbec netušim,asi 40Kw. Je to soutěžní enduro bez Tp.Přední tlumiče (celej předek)jsouN KTM Lc4 a mají průměr 50mm :POplívá lazeným výfukem AKRAPOVIČ,blastry ACERBIS,řídítkama RENTHAL a zadnim světlem z JAWY 23 mustang(lepší než-li origoš) .:D

smazany16243
smazany16243 napsal 28.03.06 v 21:14

Vazne pekna Dandynka...nemel by jsi zajem vymenit za TZR 125?

smazany10638
smazany10638 napsal 26.01.06 v 19:29

Přesně tak to je !! Ty plasty sou v prdeli.Mam je taky vasraný,musim je zalaminátovat Koukni na můj profil

napsal 23.07.05 v 15:37

www.dandy125.wz.cz