Jawa 125 Dandy (1998)

Vlastník czechino
Vloženo 7.9.2010
Aktualizováno 26.2.2011

Další dělo do mé garage.A konečně něco na papírech.

Zdarec,Dandynu jsem koupil od jednoho kluka zacatkem prazdnin,no moc jsem si nemohl vybirat protoze jsem chtel motorku do 25000,- a to Dandyna splnovala,vyber byl pak jeste uzsi pac jsem chtel motor CPI ktery se vyrabel do roku 2003.No pri jizde domu to byl vazne des,takove desne rezonace a silene zvuky,vse bylo totalne uvolnene,nedotazene(kdyz nekdo jenom jezdi a na udrzbu kasle) plynova rukojet sla protacet pri vraceni plynu,no proste des.Hned po dojeti jsem zacal utahovat a rozebirat,sice jsem to nerozebral komplet a neseridil vse,pouze jen ty srouby co byly na povrchu.Poradne serizeni prislo az po delsi dobe cca po mesici,kdy jsem chtel udelat ventili a vymenit olej(buh vi jak tam byl uz dlouho) tak jsem zacal rozborku,motku jsem ocesal abych se dostal k hlave a ventilum skratka vsechny plasty a nadrz. No a abych to nemel jednoduche tak sepri polovani vypustaku rozdrolil zavit,skratka tak ze uz tam nesel ani udelat novej zavit.V tu chvili jsem myslel ze pujdu SKOCIT! No nastesti me vcas napadlo ze by to slo zavarit a olej pudu vypoustet pres sitko na leve strane motoru(stejne to maji nove Dandyny a Travelky).Pricinu strhleho zavity tipuji na mega utazeni a na aspon 4 roky nemeneni oleje..tomu taky odpovidalo mnozstvi pouhych 400ml misto 900ml.Po zavareni jsem se vrhl na ventili a naliti noveho oleje(koupil jsem Castrol Magmatec 0W-30,snad bude vyhovujci.No o motoru je to asi vse.Pak me jeste potkala jedna neprijemna zavada a to na zadni brzde kdy se uz asi starim rozpadlo tesneni mezi brzdicema,takze brzdny ucinek nulovy,cele zadni kolo a kotouc zasrany od kapaliny.Muselo se to rozebrat, vystrihnout nove tesneni, odmastit,smontovat a odvzdusnit. Prace asi na hodinu a neco,jeste jsem mel strach ze je v rozbitej uz i valec.
No zatim jine skusenosti nemam a snad zadne spatne neprijdou,mrknete na foto.

Video:

Pedrosos napsal 01.10.10 v 16:37

Tak hlavně ať jezdí

czechino
czechino napsal 15.09.10 v 16:24

Dík za body , jo ja poznam kazdou motorku kterou mam/mel,bohuzel nemam na nove stroje tak se s nima seznamuji hned po koupi,ale me to bavi

task71
task71 napsal 11.09.10 v 16:52

Hodně kilometrů bez nehody 10b

Provaz1
Provaz1 napsal 08.09.10 v 11:06

jj- taky jsme ji mel - ta nadrz je vopruz - tech 150 kilaku jsme najel kdyz jsem za to ani moc netahal(plna do rezervy) - jinak zrala jak svina- ale sranda s ní byla