Jawa 50/23 Mustang (1982)

Vlastník Vencaa
Vloženo 20.9.2010
Aktualizováno 10.8.2011

Moje první motorka...jawa 23 mustang. Ideální společník do města, terénu, cestování, prostě Považský nezmar.

Jawa 23 mustang...první motorka, kterou jsem vlastnil, k motorkám jako takovým jsem se dostal až v 15 přez kámoše, kteří už dávno řádili po polích, tak jsem nemohl chybět. Na motorku jsem si vydělal o prázdninách, tak jsem si vyhlíd nějaké ty "splašené trubky" , ale táta že když už, tak že se raději pořídí nějaká ta s papíry, ať si na ni můžu udělat řidičák...který ostatně není dodnes.. pač jsem si chtěl počkat na osmnáctiny kdy už si udělám na 250-tku. Mustanga jsem pořídil za zhruba 3500 kč, s papíry a pytly náhradních dílu..:D, jawku jsem si přivezl v 10 hodin večer, ale i v tento požehnaný čas jsem ji musel projet, ale pač jsem na motorce jako takové seděl poprvý, dostala dost zabrat, furt mi to chcipalo, 1čku jsem tam házel ještě v 30 km/h..a táké šílenosti,... no myslím si že sousedé měli vůbec radost..a už tehdy ten stroj museli proklínat, pač určitě tušili že to nebyla má poslední vyjížďka..:D. Do příštího večera jsem už měl motocykl plně v ruce..až na nějaké hybějící zkušenosti..Tak jsem nejprve začal prudit po naší ulici, ale po nějakém tom dni jsem si řekl že bych měl těm sousedům dát taky svátek, tak přišlo na delší "tury" ..z nichž jsem se většinou vracel tláčíc motorku vedle sebe, a tak to ještě pokračovalo několik měsíců, kdy se snad pokazilo všechno co se dalo a jelikož jsem neměl žádné znalosti ani po technické stránce těchto strojů, musel mi s tím ze začátku pomáhat táta, ale teď už mám odkoukáno, odčteno, tak si na jawce prakticky všechno opravím sám...Od doby poslední závady v zapalování již jezdím přez půl roku bez nehod, bez oprav..vždy spolehlivě start-cíl..:)Jelikož jsem víc na cross jak na cestovky, začal jsem do mustanga vrtat a "tuningovat" :D jako npř. instalací vidlice ze simsona a podobné zvrhlosti, naštěstí tohle mé zoufálé období ustal bez ůjmy, a teď se už zas může pyšnit svým typickým, nezaměnitelným, výrobním vzhledem, který mu společnost jawa přidělila. Na cross si pořídím něco jinýho tomu určenýho, a jawku nechám na poklidné vyjížďky při západu slunce. Na jawce je šecko původní jenom jsem tam hodil přímý saní, pač jsem do válce pustil více benzínu, a řeknu vám že jede jak nikdy předtím, tzm. furt se držím na těch 60-65 km/h i do kopce..:D Těď plánuju ten řidičák, pač takto se opravdu žít nedá, ale budu muset na tu 125cmm, na 250-de si ještě budu muset ten rok počkat. S fichtlem plánuji dalekosáhlejší cestovaní, a taky příležitostní přepravu mezi místy Frýdlant nad Ostravicí - Ostrava (2x40km) do školy, tak musím hoďit nový lak, aby to nějak vypadalo..:D, ale možná to zajedu jednou a budu mít dost..:D. Na benga jsem zatím naštěstí ještě nenarazil, jenom na hajného, tomu však jen ukápla slza nostalgie, pousmál se nad naší cross výbavou :D a ještě nám napráskal kde jsou benga zalezlý. S fichtlem vyrážím takřka každý den, ať chčije nebo padaj trakaře, jenom nejlepší jak se říťíte ulicí a liďi na vás buď to mávaj, nebo se hystericky vrhaj do příkopy..:D

Tak fichtlům zdar!!!

LiborK
LiborK napsal 15.11.17 v 08:26 10b.

správnej přístup.

VojtaCZ
VojtaCZ napsal 09.02.14 v 23:25

Krásný Mustang a pěkný video. Taky mám Mustanga uplně v originálu chtěl bych ho renovovat tak snad někdy začnu až bude čas. dávám ti 10 b.

HynekKubec
HynekKubec napsal 05.01.13 v 22:25 10b.

Super video, bezva Mustang

novatom
novatom napsal 31.08.11 v 15:08

Tak to video je vážně boží mustang je nejkásnější motorka jakou si může náctiletej přát

Daviiido
Daviiido napsal 10.08.11 v 21:39