Honda XL 600V Transalp (1999)

Vlastník Krtecek
Vloženo 16.8.2010
Aktualizováno 9.9.2013

Chtěl jsem spolehlivou motorku, ktérá mě kamkoliv doveze. Honda XL 600 V Transalp, moje první cestovní endurko

Motorka koupena od FIRMA:Milan Buček - X-moto (Rousínov) - Doporučuji, www.x-moto.cz. Super jednaní, cena i stav motocyklu.

Suzuki DL 650 V-Strom: Litá kola, cena
Honda XL 650V Transalp: Špatná ergonomie
BMW F 650 GS Dakar: Jednoválec, špatná ergonomie

První dojmy - Motorka mi parádně sedne, hned od prvního metru! Lak je originální, ve velmi pěkném stavu, plasty bez prasklin a škrábanců, barva je zajímavá, motorově bez chybičky.

Po několika odzkoušených motorek, jsem se rozhodl pro Alpíka 600. A jsem maximálně spokojen!

Dojel jsem si pro něj přes celou republiku, v 1:30 ráno jsme ho přivezly domů a v 7:30 už jsem stepoval před pojištovnou.

700km. Strašně moc mě baví a zkouším co všecko umí. Lehký terén zvládá s lehkostí a pohodlně. Cestování s ní bude skvělé, ergonomie super. Koupil jsem jí tankvak a udělal pár úprav a už se nemůžu dočkat, až na ní zase někam vyjedu!

3000km. Vše je super a nesu Info o spotřebě:
Pomalé cestovní tempo do 100km/h -> 4,2 l na 100km!
Jízda po měste sám i ve dvou, lehký terénu, výlety -> 4,45 l na 100km!
Takže spotřeba naprosto ÚŽASNÁ!

Leden 2011. Dneska prvni projíždka 2011, 70km při 0 stupnich na odzkousení vyhřívaných rukojeti! Naprosto užásná věc! Krasné teplíčko. Jinak pořízeno 3 použité GIVI kufry a držáky na ně. Hurá do Světa.

Červenec 2011. Buhužel přišel pád. Pes vběhl na silnici, prudké brždění, zablokovalo se přední kolo. Nikomu se nic nestalo, akorád se ohnul padák natolik, že prasknul levý boční plast. Vše se porovnalo a plast se svařil.
Doplatil jsem na tichost výfuku Alpa, motorka prostě musí být slyšet, ten hafan si mě všimnul ještě později než já jeho.
Ale první pád mě s moji motorkou snad ještě víc sblížil - moc se jí omlouvám. Dávám si teď větší pozor na zvěř a lidi kolem silnice a učím se kriticky brzdit!

Prosinec 2011. Nejlepší zážitky 2011:
Zamiloval jsem si horské silnice přes Krušné hory! A to jak české tak německé.
NP České a Saské Švýcarsko - dokonalé svezení na české i neměcké straně. Projel jsem zde každou okresku a viděl tolik nádherných míst, až to bralo dech.
Rakousko - Je zde úžasná krajina! Kopce, vodopády, jezera, krávy na silnici... Nádhera. Ale hlavně ty jejich okresky jsou naprosto dokonalé!:))
Během jednoho dne ujeto 800km. Alpík je prostě cestovatel.
NP Thayatal v rakousku a okolí NP Poddyjí - opravdu výjmečný a nádherný kout Země! A navíc rakouský okresky => motorkářský orgasmus zaručen!
Přespání v lese při -3 stupňů a 800km při průměru 7 stupnu. Super zážitek, nádherný podzim a 100% spolehlivost Transalpa.

Říjen 2012. Nejlepší zážitky 2012:
Highlightem tohoto ruku byla parádní cesta s mojí přítelkyní v tandemu. Projeli jsem Grossglockner, dolomiti, jezero Garda, Benátky, Julský Alpy, JV Rakousko a Vídeň.
Jinak Šumava určitě stojí za moto návštěvu a také úžasné uzoučké silničky v Orlických horách. Nádherné výhledy a skvělé poježdění.

Rok 2012 byl také bohužel poslední rok, co jsem spolu s Alpem prožili. Blížil se mi motorkářský věk 21 let a začal jsem vidět oranžově. KTM ADVENTURE! Jediná motorka, pro kterou sem byl ochotnej se Alpíka vzdát. Kdyby KTM ADV nebyla, určitě bych s Alpem zůstal mnohem déle. Žádná jiná už by mi za to nestála. Transalp 600 je opravdu nejlepší motorka na kterou jsem mohl narazit! Snad bude sloužit další tisíce kilometrů novému majiteli.
Za ty dva nádherný roky jsem najeli 21.000 km a projeli spoustu zemí. Díky.

SRDCOVÁ ZÁLEŽITOST

Mlsoun13
Mlsoun13 napsal 27.08.13 v 15:43 10b.

koukam, že kawasaki kle500 je okopírovanej transalp

Narmex
Narmex napsal 28.11.12 v 19:03 9b.

magoss
magoss napsal 09.05.12 v 21:09

Moc pěkná..jak jse mtě viděl vzpoměl jsem si na toho svého!! opravdu skvělá motorka! važ si ho

alpiniště
alpiniště napsal 30.07.11 v 08:49

peknej alpíček 10b

zabak17
zabak17 napsal 21.05.11 v 20:41

U mě jsi pašák že si osedlal hnet takovou kubaturu dávám MAX 10b.