Honda XL 600V Transalp (1996)

Vlastník Buty
Vloženo 10.2.2011
Aktualizováno 10.2.2011

Moja prva... odmalicka som bol zalubeny do supersportov a rychlej jazdy. No nechcel som hned z autoskoly skocit na supersport. Aj ked som uz vedel jazdit na motorke, chcel som sa najprv vyjazdit na niecom privetivejsom.

Tak som sa nakoniec rozhodoval medzi Hornetom 600 alebo Transalpom. Nakoniec som zvolil Transalpa (dalej TA).
Kupil som ju v 2007 (v cechach, dovoz z IT), vyzerala ako nova. Prve chvile boli uzasne. Prvy krat som sa zhrozil, aku velku motorku som si kupil. Druhy krat som sa zhrozil ked som sa na nej previezol, ze aku silnu motorku som si kupil. Kazdopadne som hned vedel, ze som spravil velmi dobre rozhodnutie.

Ako som postupne naberal kilometre, zvykal som si na nu velmi rychlo. No aj tak mi trvalo pomerne dlho (tak 1 a 1/2 sezony), kym som dostal aku-taku istotu a zacal sa poriadne naklanat do zakrut. To boli vsak zakruty, celkovo mi sadla do ruky okamzite.

Dnes uz na nu hladim trochu inak. Najviac mi chyba vacsi vykon (keby mala tak 70-80 PS). Pretoze akonahle motorku nalozim, popripade ideme dvaja, uz to nie je ono a s predbiehanim v 100 km/h rychlosti uz chyba ten komfort vacsieho vykonu. Taktiez som ju kupil uplne holu, a postupne som na nu nahadzoval zeleza - padaky, bocne drziaky kufrov, hlavny stojan...a odvtedy trosku zlenivela :)

Viezol som sa uz aj na novsich Transalpoch (XL 650V a XL 700V). 650ka ma silnejsi spodok, to bol hned prvy dojem. No, a samozrejme z motorky bolo citit, ze predsa len je o zopar rokov mladsia (najma pruzenie bolo presnejsie)ale inac to iste. No a XL 700 je v podstate stale to iste len nove :) Uplne ina je pozicia jazdca (viac komfortu) a aj spolujazdca (ergonomickejsie sedadlo). Sedite pocitovo o dost nizsie a tazisko mate medzi kolenami, kdezto na mojej mam pocit akoby som robil zakruty z rebrika. Nova TA ide do zakrut uplne sama, a aj z predneho kolesa mam vacsiu istotu. Ja tej galuske na mojej TA stale nejak nedokazem verit, ze ma urdzi aj vo vacsich naklonoch...

Keby som mal peniaze, tak ju vymenim za novu. Vyhodil by som katalizator a kupil ladak (nech si hovoria environmentalisti co chcu). Vtedy ma ta masinka tolko vykonu, kolko by som si na nej predstavoval.
Kazdopadne som velmi spokojny aj s tou co mam teraz. Je to spolahliva motorka. Aj napriek jej veku stale na nej vymienam iba olej a filtre, retaz, gumy.

Jedinu vadu co som na TA objavil je pretekajuce "nieco" z prednej hlavy valca. Vyzera to tak, ze mi z niekadial preteka benzin z karturatora, alebo presakuje olej. Unika to velmi pomaly, po malych kvapkach. Vsimol som si, ze viac toho unika ked jej slapem po krku. Ale z oleja mi nijak neubuda, ani spotreba nie je vacsia nez je bezne. Neviem co to je, no GO kvoli tomu robit nebudem.

Aj som snou jazdil po terene - lesne a polne cesty, sotoliny, ale nikdy som nemal ambicie bahnit. Vzdy som mal obute viac cestne gumy, takze to vlastne ani moc neslo. Uprimne mi to ale ani moc nechyba. Som uplne spokojny s tym, ze lahsieho terenu sa nikdy nemusim bat, viac mi netreba a plne toho vyuzivam.
Velkost motorky mi uplne sedi. Aj ked mam 183cm, na Afrike by som sa utopil, LC8 neskrotil, a na Varadero alebo GS1200 nemam pupok :)
A dvihnut TA zo zeme je este v pohode, oproti ostatnym horeuvedenym.

Som velmi rad, ze som si nekupil ako prvu motorku Hornetu (aj ked som sa uz na nej viezol), ale TA. Zistil som totiz, ze som uplne ENDURO-positive, a supersporta by som bral uz len jedine na okruh. Po nasich cestach s nasimi vodicmi je to totiz niekedy o hubu aj na endure a nie to este na supersporte.

Transalpa (aj starsieho) mozem iba doporucit. Vklude aj ako prvu motorku (ak uz vie clovek ako-tak jazdit na motorke). No ako uplne prvu motorku skor nie. Lepsie sa uci na niecom lahsom, krotkejsom.

Asso2
Asso2 napsal 12.03.21 v 19:29 10b.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 23.02.17 v 12:53 10b.

pekny kusok

radek89
radek89 napsal 27.12.11 v 20:20

vela pekné

e.n.t.r.y
e.n.t.r.y napsal 12.02.11 v 12:34

Souhlasým s oatatními. Pěkně sem si početl.. Jinak přeju spoustu krásných km a až budou peníze, tak ať dobře vybereš novou... 10b

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 11.02.11 v 21:11

Pěkně napsaný a super fotky...10b.