Honda NX 650 Dominator (1995)

Vlastník 11Newmi
Vloženo 7.8.2010
Aktualizováno 1.6.2011

Po Dominu jsem toužil, už když jsem vlastnil osvědčené XL, měl to být jeho důstojný nástupce.

S tímhle strojem jsem za 2 roky nahrkal kolem 21000km a dojel jsem na ní ve dvou na Pag do Chorvatska. Koupil jsem ho v motocentru v Táboře, kde jsem na něj dostal záruku a ta se rorhodně vyplatila, protože po 3 tisících km, mi odešlo vahadlo v hlavě a motor měl nad 5000 otáček zvuk, jak vyhoněný moskvič. Naštěstí mi v Táboře mašinu bez řečí opravili a pak už šlapala jak hodinky. Narozdíl od XL, měla vzadu kotouč místo bubnu a přední brzda byla taky rozhodně lepší. Vzhledem k tomu, že Domino je dost nabalené křehkým plastem, do terénu se moc nehodí, protože náhodný pád by mohl vyjít draho. Další výhodou byl startér, takže už jsem nemusel na mašině poskakovat jak trouba, když se jí nechtělo startovat. Po Dominu měla původně následovat Africa Twin, ale věci se měly jinak a moji kamarádi, kteří se mnou začínali na endurech začali prahnout po silničních mašinách, takže jsem si vyhlídl X11 a k endurům jsem se už nevrátil. Možná někdy v budoucnu.

zikky
zikky napsal 08.08.10 v 13:29

Domík je skvělá aspolehlivá motorka