Gilera Runner 200 (2010)

Vlastník RUNNER
Vloženo 5.6.2010
Aktualizováno 25.5.2016

Gilera Runner ST 200,čím déle mám tento skútr (6 let), tím častěji si říkám,že jsem před časem při výběru udělal dobře a pořídil si právě tuto značku.Styl tohoto stroje je mi prostě blízký.Sportovní nádech,líbivý design, pěkné svezení ve městě i mimo něj

První dojmy - design,zpracování,výkon,rez prezentativnost

Motorku bych doporučil pro - Pro ty,kteří nechtějí motorku,stejně jako já,nejsou vyloženě závodníci,ale na solidní silnici nebo dálnici chtějí jezdit svižně.Pohodové svezení na výlety i jízdy do práce,po městě bezkonkurenční stroj na proplétání se zacpanými ulicemi...

Doplňky na motorce - 12 V zásuvka pod sedlem
LED diody ,parkovačky + obrysové osvětlení
Osvětlení prostoru pod sedlem
Top case

Runnera jsem zakoupil nového,vlastním ho cca 6 let let a jsem s ním velmi spokojen.
Proto sdělím pár informací po nějaké době užívání.
Rozměrově jako Runner 50,ale s motorem o obsahu 198 ccm 14kw výkon 19k .Max.rychlost cca 120 km/h...Ideální rychlost,110 km/h na dálnici,nepociťujete to,že by skútr ztrácel výkon nebo že ho rychlost zmáhá,naopak,klidný chod,výkonnostní rezerva zachována.
Zjistil jsem,že motor má optimální chod v 5000 až 5500 ot/min .
Motor běží s lehkostí,po rovině v těchto otáčkách jedete tak 80 km/h .
Co jsem hned 2. sezónu měnil,byly pneumatiky.Z výroby pneu SAVA,ne moc ideální na vyšší rychlosti a v náklonech neklidné
Přezul jsem na MICHELIN City Grip, opravdu znatelná změna, za sucha i za deště,skútr drží stopu, v náklonech jiný pocit,komfortnější jízda díky lamelám,měkčí,na kostkách stabilnější a jistější.

wictor
wictor napsal 17.06.10 v 12:52

Gratuluji ke koupi nového stroje! Přeju hodně šťastných km bez poruch a nehod

Alan
Alan napsal 08.06.10 v 13:51

hoj krasavec!!hele a fakt tam máš keihena?(nevim přesně jak se to píše),pač starý tam maj Walbro tak jestli tam je ta změna...

YBR
YBR napsal 06.06.10 v 10:15

Gratuluju ! Paradni kousek - podle me v kategorii okolo 200ccm absolutní jednicka. A navic dobre vypada. At dobre slouzi

istonbike
istonbike napsal 05.06.10 v 08:34

Nádherný malý a přitom výkonný skutřík čím víc se na něho dívám tím víc bych ho chtěl posílám 10b a dej všem plechovkám na semafórech znát kdo je tady pánem