Gilera Runner 200 (2011)

Vlastník PetoX
Vloženo 3.3.2017
Aktualizováno 3.3.2017

Gilera runner ST200 môj prvý vlastný skúter. Kupoval som ho ako nový s 0km.
Podla môjho názoru sa jedná o najlepšie vyzerajúci skúter a aj o najlepší motor Leader 200. Skúter má rovnakú veľkosť ako 50tka no s jeho motorom 200ccm a výkonom 14kw

První dojmy - Na prvý dôjdem ma upútal jeho imidž vďaka jeho prednej maske s rozšírenou kapotou a čiernej matnej farbe doplneniu o zlaté nálepky jedná sa o limitovanú edíciu Black Soul . Ďalší dôjdem na vás spraví motor jeho výkon a aj jeho široké pneumatiky .

Motorku bych doporučil pro - Vhodný pre niekoho kto sa potrebuje presúvať po meste hore dole ale aj na dlhšie trasy bez starosti nemusíte prehadzovať rýchlosti a vnímate len premávku a seba :) 2x som sa zúčastnil na pretekoch motoslalom kde som 2x zobral prvé miesto :)

Doplňky na motorce - V kufri zásuvka na 12V
LED smerovky
Malossi Multivar
Ladený vyfuk Leo Vince SKB carbon
Zadné Pružiny a tlmiče YSS

Tento skúter som si vybral lebo je to najlepší skúter aký sa len dá kúpiť.
Rozhodne najlepší imidž v kombinácií s najlepším motorom a váhou .
Skúter je živý obratný a budete si užívať jeho zrýchlenie a priam najlepší do mesta.
Rachlo sa prepletiete zápchou a z križovatky štartujete ako prvý a autá nechávate za sebou. Pokiaľ vás už omrzí zrýchlenie seriózneho skútru môžete si vymeniť variátor za športový malossi multivar no ak nechcete míňať zbytočne peniaze stačí vám vymeniť sériové valčeky za malossi 9,5g a zrýchlenie budete mať rovnaké ako s multivarom a ušetrite 100€. Ak vás omrzí sériový výfuk s ktorým pôsobí veľmi nenapadne a ľudia v autách ale aj na väčších motorkách nechápajúci otáčajú hlavy čo to je za skúter keď ich predbiehate a utekáte im môžete si kúpiť ladený výfuk odporúčam Akrapovič alebo Leo Vince skorými mam aj osobný skúsenosť.
Výfuk je dobrý aj koli bezpečnosti ale dá skútru aj jedinečný zvuk za ktorým sa budú ľudia otáčať a obzerať. A ušetrite asi 10kg na váhe oproti seriovemu. A zlepí to aj vzhľad. Ďalšou vecou čo sa dá vylepšiť je vymeniť sériový vzduchový filter za malossi red sponge a tu odporúčam skôr dvoj vrstvový prepusti menej nečistôt ako jedno vrstvový. Keď si pridať trošku viac pohodlia a stability odporúčam vymeniť sériové tlmiče s pružinami v zadu za nejaké lepšie osobne som menil za YSS a som veľmi spokojný je to dosť rozdiel a vyšli ma cca 100€.
Motoricky je všetko v poriadku aj keď tieto skútre aj 125ky máju menšie zadrheli pri štartovaný kedy sa občas ozývajú nepekne zvuky ale je to bežná normálna vec netreba sa nad tým pozastavovať. Motor je inak tichý a plynulý.
Brzdy fungujú super a sú ozaj účinne a mate čo robiť aby ste im dali zabrať a myslím že bežný užívateľ ich nedokáže unaviť. Dobre sa dávkujú a cítite všetko čo sa s kolesami deje. Nemá ABS. Osobne mam najazdené 22000km a kotúče aj platničky vyzerajú ako nové a to ozaj dostavajú zabrať.
Podvozok je dobrý aj keď nemá rad rozbité cesty ani retardéry a ani vysoké rýchlosti.
Podvozok že zrejme dimenzovaný pre bežného užívateľa a pri rýchlosti do 100km/h nad 100km/h v zákrutách záčina byť nestabilný a pláva neodporúčam chodiť nad 100 a vyššími rýchlosťami do prudkých zákrut a ani jazdiť 140km/h kedy sa už záčina vlniť ale to hlavne zaleží aj na kvalite cesty.
Ovládateľnosť je super skúter ma nízku váhu takže je veľmi obratný .
Úložný priestor ma asi trošku menši ako väčšina skútrov ale prilbu menšej veľkosti dáte v pohode pod sedadlo.
Spotreba zaleží na spôsobe jazdy no približne od 3L/100km do 4L priemerne 3,5L/100km.
Poruchy od novoty mi blbol otáčkomer ale len v letných horúcich mesiacoch sa zasekával.
Po dvoch rokoch som zbadal že mam popraskanú prírubu od karburátora tak som ju vymenil. Bratovy odišiel po cca 2rokoch lanko/kábel od tachometra prestal mu ukazovať rýchlosť. A aj Batéria po cca 2rokoch. Minulý rok (po5tich rokoch) mu odišiel regulátor ktorý poškodil aj batériu. Ďalší brat a kamoš máju 125ky a im po 16tisic km odišiel tiež regulátor obom pri 16tis.
Tento skúter sa najlepšie cíti v meste no nestratí sa ani na okreskách.
Jeho akcelerácia je cca 0-100km/h za 8-9sekund svižný je do 130km/h a osobne som dal maximalku 144km/h (tacho)

HordaStodulky
HordaStodulky napsal 07.03.17 v 18:34 10b.

Vypadá moc krásně. Přeji vždy kolama dolů

schery
schery napsal 06.03.17 v 15:50 10b.

Moc pěkný stroj !