Kawasaki ER 5 (1997)

Vlastník Dr.Myšák
Vloženo 30.12.2009
Aktualizováno 11.1.2011

ER-5tka - moje červená bobulka, do začátku určitě super, nemám si na co stěžovat :o) bohatě mi stačí výkon 50 koníků

Tak s touhle krasavicí se kamarádíme od Vánoc 2009, když jsem si ji nadělil jako pozdní dárek zatím máme najeto něco málo přes 3tis. km, bez problému a jsme spokojení oba.

Motor:
37kw na 170kg suché hmotnosti? Málo či hodně? Pro mě akorát... Je super, že motor rovnoměrně zatahuje ze všech otáček a není větším problémem s ním jet od 3tis ot. Sice to není GPZ 500 se 44kw, ale GPZ nemá tak plynulý zátah od spodku. Jinak do 2,5tis nic moc, 2,5-4,5tis normální jízda, 4,5-6tis velmi rychlá jízda autem, 6-9,5tis peklíčko pak už motor uvadá

Podvozek:
Může to být i lepší, ale super. Z našich silnic snad bolí záda na všem jakmile se vjede do Rakouska, bolest zad mě opouští jinak se motorka začíná kroutit až na samé hraně možností, takže také spokojenost

Brzdy:
Každej na ně nadává, ale já to neudělám... V 90ti není problém zablokovat přední nebo zadní kolo, což už o něčem svědčí brzdí slušně, ale supersport to nikdy nebude\r

Jízda:
Super, super a super převodovka je celkem super, nabízí i celkem slušnou odezvu (silně tam kopnete rychlost a ona vám odpoví cvaknutím), co se týká odstupňování převodovky - možná až moc pravidelně odstupňováno, žádná krátká nebo dlouhá rychlost. člověk se někdy může uřadit když řadí z 6tky na 1ku. Motorka krásně během jízdy poslouchá, snad jen jízda od 150ti je už nepříjemná - raději mám "kochačku" 90-120km/h, ale mohutný zátah si rád vychutnám

Zvuk:
Tak tohle je kapitola sama pro sebe... Ten kdo má na svojí er-5tce sériový výfuk a říká že je super, tak to ještě neslyšel laďák nejlepší a to pravé peklo nastává s vyjmutím homologační vložky ( odejmutí trvá tak 2 minutky )

Velikost motocyklu:
Hodně diskutované téma, pokusím se ho osvětlit. Osobně měřím 173cm a cítím se na motorce super, tak akorát... 165-180cm - to bude ideál, pro větší postavy samozdřejmě širší řídítka, ale 190cm vidím jako strop

doufám že mi ještě nějakej ten pátek vydrží, ale příští motorku bych viděl na nějakou kapotáž... Myslím že je nesmysl si kupovat 1200ccm naháče, když ve 220 odletím

Moje výbavička:
rukavice - A-pro pista GU-PIN
boty - Stylmartin Street Carbon
kalhoty - Ixon Ambitious
bunda - Padana Sport
helma - nějaká stará Airoh, ale plánuje se nová ( už je nová - SHARK S500 Air Hold´em )

Od minulého majitele je tam daný laděný výfuk Ixil a vepředu miniblinkry vše ostatní jsem tam domontoval já

V případě dotazů nebo pokud budete chtít poradit, jsem tu pro ostatní
Myšák

Dr.Myšák
Dr.Myšák napsal 12.10.10 v 22:34

díky mary poslal jsem ti zprávu

kefi
kefi napsal 12.10.10 v 22:19

mary, dyť ty ji taky prodáváš :D... Mezi vašima dvěma tak nějak váhám, ale vede Myšákova (je to blíž, víc se mi líbí...)

maryXR
maryXR napsal 12.10.10 v 16:31

Proč ji prodáváš? přestupuješ?na co?

Dr.Myšák
Dr.Myšák napsal 26.09.10 v 20:51

poškrábe bohužel zrovna prodávám ten tankvak... ale jinak ten tankvak je super, kvalita je asi kvalita a cena tomu odpovídá jj kavasaki díky

Olísko
Olísko napsal 26.09.10 v 20:30

Máš ,ale pěknou zbírku.Ale Kawasaki je přeci jenom Kavasaki.Mám dotaz:nepoškrábe se nádrž od tankvaku?10 bodů