Suzuki LS 650 Savage (1998)

Vlastník Janiin
Vloženo 17.11.2009
Aktualizováno 11.4.2017

Sympatický, dobře ovladatelný motocykl s charakteristickým jednoválcem o objemu 650 ccm.

První dojmy - Trhač asfaltu, skvěle brzdí, je neskutečně stabilní a ovladatelná atd. Před ní jsem jezdil jenom na Simsonu a v autoškole na Yamaze YBR 125 a Kawasaki GPZ 500 - takřka stále po městě. Za tu dobu, co ji mám, počáteční nadšení samozřejmě ustoupilo, ale pořád si stojím za tím, že je to výjimečně povedená motorka. Jen určená pro menší postavy (mám 196 cm. A chtěl bych, aby u každého testu motorky i auta autor psal, jak je vysoký. Jinak jsou informace o jízdní pozici k ničemu). Jo a mimochodem - skvělý zvuk.Je v něm podle mně cítit charakter a schovaná síla a zároveň není uřvaný.

Mám ji zhruba od roku 2007 a pořád jsem veskrze spokojený - píšu veskrze, protože není moc pohodlná na delší cesty, zvláště pro spolujezdce, a jen o trochu více než desetilitrová nádrž je občas iritující. Ale jinak si nemůžu stěžovat - je hezká, lehká, dobře ovladatelná, spolehlivá, jednoduchá, takřka bezúdržbová, k čemuž přispívá i převod řemenem. Navíc jednoválec pod nádrží vydává krásný zvuk...

2014: Stále se Savagkou. V posledních letech jsem skoro nic nenajel (diplomka, státnice, stěhování do Prahy, nástup do práce, svatba, narození syna... Prostě stala se najednou strašná spousta věcí a na motorku se dostanu párkrát do roka). Přesto jsem rád, že na mně čeká v garážovém stání schovaná za autem a připravená vyrazit, až si na ni najdu čas. Při několika pojížďkách po Praze jsem zjistil, že tady taky má co říct: je lehká a malá (což je jinak pro mně nevýhoda), dobře se s ní manévruje. Spotřeba v ryze městském užívání ale roste nad šest litrů na sto kilometrů a ochrana jezdce před nepřízní počasí je nulová, což mě vedlo ke koketování s myšlenkou pořídit si skútr. Ale kam to všechno dávat? A jak si to racionálně ospravedlnit, když to mám do práce dvě zastávky metra?

1scooter
1scooter napsal 28.05.19 v 09:08 10b.

Pěkná! Měl jsem to stejně a jsem rád, že už dávno v Praze nejsem. Max jedno auto a dost. Teď si mohu vybrat jaké auto (cestťák nebo sport), motorku nebo skůtr. Praze a dálnicím se vyhýbám a to je poježdění!

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 21.03.14 v 15:15 10b.

Pěkná Sůza tak ještě mnoho km v jejím sedle

žižala.
žižala. napsal 09.05.10 v 16:22

Supr mašinka 10b.

chodos
chodos napsal 05.04.10 v 13:44

JO kladivo se supr zvukem.10b. hodně pohodových km.

walaszek
walaszek napsal 12.12.09 v 15:35

Zdravím příznivce savage a taky posílám 10b No a možná se někdy potkáme na cestách, ať už na srazu savages nebo v okolí Opavy, konec konců je to jako by kamenem dohodil