Suzuki GS 500E (2000)

Vlastník IvaSUZUKI
Vloženo 17.10.2009
Aktualizováno 12.3.2018

Moje úplně první moto, koupeno po třech měsících od řidičáku (též prvního) 20.září 09. Podzim se už hlásí, ale jak neprší a nefučí ten nepříjemný větr, jezdím jak to jen časově vyjde. Dovežena až z čech (Golčův Jeníkov), takže přes 200 km cesta.

První dojmy - Podzim se už hlásí, ale jak neprší a nefučí ten nepříjemný větr, jezdím jak to jen časově vyjde. Dovežena až z čech (Golčův Jeníkov), takže přes 200 km cesta.

Zatím spokojenost, ovladatelnost dobrá, jako první motorka skvělá na naučení, jak pro kluky, holky a taky menší řidiče(ale to se mě netýká). Nic se ještě nepokazilo, nic nehrčí, necinká...zatím leju jen benzín:)..snad to tak dlouho zůstane! No mám najeto něco přes 1 000 km (když nepočítám tu neděli, jak jsme to dovezli domů).

Akorát dám novou zadní pneu, páč je sjetá od koupi - a kdo se má pořád vyhýbat těm policejním hlídkách . Ještě tam dám modré proužky a možná modré podsvícení budíků ...další investice jinak nechystám.

Jinak má všechno originální- výfuk, zrcátka, blinkry (přemýšlím o carbon miniblinkry). Předchozí majitel dal tankpad, modré čepičky na ventilky..jinak je jak z výroby. V TP 25kw, jinak otevřená na 33kw- klasika.

Za dešťě nebo mokra nejezdím, jen když jsou suché silnice, takže sjetá pneu pořád drží a jezdím kratší trasy, čili častým zahříváním (sytič) se na míň jak 4,2 L /100 km nedostanu..ale i tak je to paráda.

Po skoro měsíční abstinenci (nedostatku času a hnusnému počasí) jsem vyjela 24.12 hledat Ježíška, ale nenašla jsem :). Už mě svrběli prsty a chtělo to protočit baterku. Dostala jsem pod stromek textilní zateplené oblečení, takže se mi těch 32 km vyplatilo, více to už nešlo, páč mi mrzli prsty na rukách.
Další 42 km projížďka 29.12 ( vyzkoušeny nové hadry-je v nich teplo, po umrzajících prstech jsem se musela otočit směr domov...a přikládám foto..
A máme tu silvestr, dnes řetěz namazán, poté jsem jela asi 38 km za slunečného počasí, pak motka umyta a lehce naleštěna...jak na Nový Rok, tak po celý rok!!!
První vyjížďka v lednu a v novém roce- konkrétně 14.1. 2010...najeto 35 km...už nevypadá, že byla umyta

Výbava: textilní kalhoty Zamo (černé), bunda DG Street (černo-modrá, bílé pruhy), páteřák Zamo, kukla For Bikers, rukavice Torro (černé - červené ze spodu), boty XPD Xp3 (černé) a helma Marushin TNT 888 NX Harugo (černo-stříbno-bílá)

Torques
Torques napsal 14.01.10 v 20:09

krasnej stroj :) 10

marcel666vtr
marcel666vtr napsal 31.12.09 v 17:38

souhlasím s Pitrs55,pro začátek ideální,sám jsem ji měl jezdil jsem s ni 2 roky a žádný problem.přeji ti mnoho kilomtru bez nehod

Želva_2
Želva_2 napsal 21.10.09 v 22:00

Pěkná motorka, a o rok mladší než moje GS . 10 bodíků.
Tak ještě hodně km do zimy a bacha! Napodzim se všude válí mokrý listí, bláto z traktorů, co orají a tak...
Dobrá hláška "dovežena až z Čech"

Pítrs55
Pítrs55 napsal 18.10.09 v 19:54

Na začátek dobrá volba A když budeš poctivě dělat základní údržbu, tak ti vydrží hodně dlouho...Jinak mi zbyly z GS padáky, tak kdyby jsi měl zájem, dej vědět.