Yamaha TDR 125 (1999)

Vlastník Oukej
Vloženo 4.9.2009
Aktualizováno 14.9.2015

TDR mám už 5. rokem a můžu říct, že co tato motorka dovede a jak vypadá, je vážně super. Na to, že je to pouze 125ccm tak po otevření v Yamaha servis, se z TDR stal vrtulník Za pět let ježdění, jsem neměl žádný problém. Prostě super stroj

První dojmy - Nadčasový design, vzhled silnější motorky, pohodlnost a konfort jízdy, dostačující úložný prostor pod sedlem, spolehlivost stroje, smysl pro detail.

Kdybych zde měl psát vše, co jsem s TDR dělal a všechny moje zážitky a dojmy za celých pět let, tak bych se asi upsal, proto jen krátce...

TDR jsem si dovezl z Německa a dva roky jsem ji měl omezenou na výkon odpovídající německým zákonům, což znamená 80 km/h. a max. 7 tis./ot. Později jsem ji nechal v autorizovaném servisu YAMAHA otevřít na plný výkon. Teď si asi říkáte, proč do autorizovaného servisu, který je drahý, ale nikde to neudělají tak kvalitně a precizně jako tam. A dalším důvodem je i to, že nikdo nemohl přijít na to, kde všude je motorka omezená. Když jsem si pro motorku přišel, technik mi ukázal graf, kde bylo jasně vidět rozdíl, který byl opravdu velký. Podotýkám, že první jízda po otevření, byla síla Max speed 150 km/h (na brzdě 160 km/h) optimální rychlost je však pohodových 100 - 110 km/h, která je naprosto dostačující. Poslední tečka po otevření na plný výkon, byla neskutečná akcelerace!

S TDR nebyly žádné vážnější probĺémy. Kromě běžných oprav a výměn dílů, které se prostě měnit čas od času musí...

Trošku jsem si s TDR pohrál ještě sám a dokoupil pár maličkosti. Např.: Silniční gumy Michelin Pilot Sporty, které perfektně sedí na silnici! Sportovní stupačky, motárdové gripy, reflexní proužky, sněhová světla, zásuvku 12V na navigaci, laďák Ginelli, alarm atd... :)

Tak jsem Vám zde napsal pár maličkostí. TDR je prostě super stroj technicky i esteticky! Vypadá jako velká motorka a nepotkal jsem na silnici jinou 125ccm, která by byla rychlejší :)

Všem začátečníkům tuto motorku vřele doporučuji a věřím, že budete 100% spokojeni.

Jin
Jin napsal 12.10.13 v 01:17 10b.

Tak doufám, že i mě se to povede otevřít v servisu hned jak budou prachy,
Ta černá barva na tom vypadá skvěle, příští rok to chce k otevření i pořádně přestříkat (rozhodně ne po domácku).
Hlavně ti děkuji za tvůj popis a příspěvek na foru, kde ses rozepsal, že jediný pořádný řešení je ten servis, taky jsem na to koukal, hledal, ptal se různých lidí a každej říká něco jinýho...výfuk, karbec, tohle, tamto...chci mít jistotu, že se můj prcek neposere domácí úpravou jako od kutila, kterýmu bere simák se štěstím 5l na 100 a má minimálně 5 problémů na 100.
Máš skvělou motorku, jsem rád že i mě přišla nabídka TDRka, za žádnou jinou 125 bych ji nevyměnil.

Aniicka
Aniicka napsal 22.05.13 v 12:05 10b.

Pěkná kočička

Friky
Friky napsal 04.05.13 v 22:28 10b.

Jo, kdyby mi ta moje lítala jak ta tvoje
Dobrá 10b

Linhart89
Linhart89 napsal 16.05.12 v 06:34

S tim valcovanim ostatnich 125ccm svou velikosti bych si zas tak jisty nebyl,ale kazdopadne ji mas opravdu moc peknou!

Oukej
Oukej napsal 19.01.10 v 20:23