Yamaha XVS 650 DragStar (2001)

Vlastník Soptik_Radek
Vloženo 21.7.2009
Aktualizováno 20.4.2016

Koupil jsem ji nedávno. Je to "vysněný" stroj. Prozatím se s ní zžívám. Ale první dojmy z ježdění jsou velmi pozitivní.

První dojmy - Pozitivní dojem napoprvé. Zátah od začátku až do konce, furt chce táhnout. Zrychlení pro předjetí je super! (u Visty to byla bída) Pohodlný posez. Jenom reid řidítek je malý při manipulaci na místě.

Doplňky na motorce - padací rám, brašny, rolka, zadní nosič, čelní plexi

Motorka má už něco za sebou. Koupil jsem ji s najetými 37278km a má 8let. Jsou patrné stopy po opotřebení, různé odření atd. Rozhodně jsem rád za velké brašny, plexi a rolku. Ty se na mé cestování budou výborně hodit. Padák tam je, ale za větší bych byl radši.

Oproti Vistě, kterou jsem měl před tím, je 50kg navíc znát. Zvlášť při manévrování doma do garáže a na místě. Nemile mne překvapil hodně velký poloměr otáčení.

To jsou první dojmy.

Po první sezóně jsem spokojený! Pěkně táhne, je pohodlná, dá se na ní nabalit plno věcí. Co víc si přát. V létě na ní jezdím každý týden do Jihlavy do práce a cestování je o něčem jiném než s Vistou. Za ty tři měsíce, co jsem s ní do zazimování najezdil, jsem zvládl 5000km. A to je u mě co říct! Prostě parádní motorka!
Pár problémů se vyskytlo. Přestalo těsnit zadní víčko ventilu, protože někdo strhnul závit a uvolnil se. Vyřešil jsem to s kámošem šteftem a drží dobře. Druhý problém, který není vyřešený jsou třepající se řidítka. Ještě jsem nepřišel na to, čím to je. Šišatá guma, která je nová? Špatné tlumiče? Špatné ložiska v krku?

Nakonec jsem vyměnil gumy a třepání řidítek přestalo.

Teď má Drak o 7 let víc a najeto cca 60000 km. Žádné další problémy se nevyskytly a jsem s ním spokojený.
Pro cestování po republice je parádní. Bez problémů se na něj dá naložit plno věcí na výlet (stan, spacák, karimatka, oblečení, jídlo, plachta) a vyrazit. Jen pro delší přesuny se mi zdá, že motor už není na to dělaný. Dlouhodobě max. 100-110 km/h, výše jsou znatelné vibrace od motoru, že otáčky jsou výše než má rád a sluší mu. Jinak bez chyby.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 23.03.16 v 00:10 10b.

Parádní Dragouš přeji pohodu v sedle.

mrnuss
mrnuss napsal 04.11.12 v 12:40 10b.

peknej drakous jasnych za deset

MetCal
MetCal napsal 25.01.11 v 12:03

Cawes, preji hodne pohodovych km a doufam, ze se nekde potkame..

Nomadic_Rider
Nomadic_Rider napsal 04.01.11 v 11:18

Já tu motorku vlastnil jednu sezonu.Je to nádherná motorka.

baruš20
baruš20 napsal 27.05.10 v 09:22

Smajlík vzadu je úžasnej desítka