Kawasaki ZX-6R Ninja (2006)

Vlastník mike.46
Vloženo 18.4.2009
Aktualizováno 16.10.2011

Zelená krasavice. Chtěl jsem ji již loni(tzn. v roce 2008), ale bohužel zrovna žádná vhodná nebyla. Větší výkon oproti CBR je cítit a řekl bych, že oproti RR je trochu divočejší a živelnější. To bude asi to zelené charizma :)

Motorku jsem koupil padlou na plasty. Přední masku jsem musel sehnat jinou, protože chyběl větší kus a nebylo možné to opravit, aby to vypadalo dobře. Dále bylo prasklé lešení a taky chybělo levé zrcátko. Další plasty byly popraskané, což mi kvalitně opravili chlapi z X-treme bikes z Plané nad Lužnicí. Do laku půjde motorka nejspíš až po sezoně (je otázka po které, zatím se to nějak nepodařilo:)). Teď se bude jezdit! Koupil jsem na ni i lamináty, to až pojedeme kroužit na okruh :)

22.4.2009

Tak jsem najel zatím ca. 300km a s motorkou už jsem se trochu seznámil. Podvozek je super, do zatáček jde skoro sama, ale není to to samé jako na 600RR. Oproti 600RR trochu víc neklidná na nerovnostech. Tah motoru je super. Nad 10tis ot. to je jako by vás to nakoplo, ale spodek na šestku taky není špatnej. Včera jsem dal 180km a řekl bych, že nejsem tak rozlámanej jako z Hondy, ale to může být třeba lepší kondicí jezdce :) Zvuk i se sériovým výfukem celkem hustej. Jak to ta Kawa dělá...?

Abych ji taky jen nechválil a nestouplo jí to do hlavy:) - přes plexi není pořádně vidět na budíky, nemá ukazatel stavu paliva.

2.6.2009

Ke dnešku ca. 1800km. Výměna pneu za Conti race attack street a také první návštěva na okruhu. Fakt mazec. Sice na vodě, ale i tak to byl megazážitek, který si 12.7. velice rád zopakuji. S motorkou už si zase rozumíme o trochu víc, ale při řízení to chce něco navíc oproti Hondě. Nejsem z ní tolik zmlácenej jako jsem byl z Hondy, což je celkem paradox. Do budoucna budu chtít určitě vyměnit plexy za nějaké vyšší. Taky tlumič řízení by pomohl. A ukazatel zařazené rychlosti.

11.7.2009

Máme najeto ca 3100km. Zatím vše bez problémů. Včera a dnes jsem přestrojoval na lamináty, protože zítra se chystám na okruh do Brna. Tak to snad přivezu v celku :) Na Kawu jsem si už zvyknul. Akorát bych teda uvítal ostřejší brzdy. Nástup není takový, jaký bych si představoval. Takže další úprava pro zlepšení budou určitě pancéřové hadice, které dám nejspíš přes zimu.
Jo a ty lamináty jsem si taky vlastnoručně nastříkal. Sice to není nic speciálního, ale mě se to líbí a z dálky to vypadá celkem dobře:) No posuďte sami na fotkách z naší zahrady. Přes zimu přibudou ještě nějaké samolepky na lamináty, aby to nebylo tak fádní:)

4.10.2009

Na tachometru jsme se přehoupli přes 10tis. km což znamená 6000km a kousek, které jsem najezdil já.

Motorka šlape v pohodě a jsem s ní spokojený. Sice se neřídí tak lehce jako Honda a vyžaduje trochu víc pilotování, ale o to větší je to zážitek. Byli jsme se taky podívat v sousedním Rakousku a musím říct, že to byla nejlepší jízda této sezony.

Dal jsem vyšší plexi a je konečně vidět pořádně na budíky. Ochrana proti větru je také lepší. Přes zimu by jsem chtěl dát nový lak, aby zmizely ty ošklivé šrámy, ale uvidíme jak vyjdou peníze.

25.12.2009
Namontoval jsem novej laďák Yoshimura RS-5. To je fakt mazec. Super zvuk. Už se nemůžu dočkat jak bude zpívat při jízdě.

25.6.2010
Polovinu sezony máme zdárně za sebou a na tachometru mi ke dnešku svítí 14615km, což znamená lehce přes 10000km, které jsem na motorce najel já. Pořádně jsem motorku prověřil na Slovakiaringu během krásně slunečných tří dnů. Byl to megasuperzážitek. Kdyby to šlo, jezdil bych na okruh tak 1,2 měsíčně :) Motorka tam fungovala skvěle a neměli jsme za ca. 440km žádnou krizovku a problém. Ještě bych se rád dostal na okruh někdy v září.
Na okruh jsem motorku obul do Bridgestone BT003, které byly lehce jeté. Vydržely mi celé 3 dny a ještě jsem je nakonec dojel na silnici. Fungovaly opravdu skvěle, nemůžu na ně říct špatné slovo. Přední gumu mám ještě teď obutou a na zadek přišla nová Race attack street. I tahle kombinace funguje na silnici v pohodě.

16.10. 2011
Prodáno...

18yamaha18
18yamaha18 napsal 11.02.12 v 19:24

Nádhernááá mašina Prajem všetko dobre do novej sezóny, nech sa darí, veľa šťastných kilometrov, krásne počasie a veeeľa benzíínu Za 10b.

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 19.01.12 v 12:13

Zelená je zenená . Máš tam ode mě deset bodu

Mik
Mik napsal 29.08.11 v 16:51

vymazlena masina a skvela recenze , tak hodne silnic jako vcera

aikon1
aikon1 napsal 26.08.11 v 12:24

Krásný žabák a jde vidět, že i pořádně využitý - tato motorka si okruh zaslouží, neboť tam je doma! Ať ti slouží

pavelzelda
pavelzelda napsal 26.08.11 v 09:42

Překrásný stroj, taky mám pro tuhle žabku slabost k tomu ten super laďáček jasných 10b. Tak ať jsou časy lepší aa lepší,ten okruh Ti závidím