Honda FMX 650 (2006)

Vlastník gervajz9
Vloženo 13.4.2009
Aktualizováno 11.7.2015

Tak tuhle motorku jsem si přivezl koncem března 2009,sedlal jsem předtím stopětadvacítku,tak jsem nevěděl co mě čeká,ale nakonec mě ve všech směrech překvapila.

Husqvarna SM 610 ie: Bohužel měla prý velký výkon :-(

První dojmy - honda honda honda

Doplňky na motorce - Blastry,reflexní proužky na ráfky,závažíčka.

Dostal jsem k motorce dvojici laděných výfuku od Sharonu,základní výfuky byly děsný,a i snad přiškrcený.Hned s nima pryč,a na řadu se dostaly "laďáčky",zvuk je parádní,sice při dlouhých cestách už mi jde na nervy,ale na tomhle druhu moto se přece tolik necestuje.Na pohodu v zatáčkách si nemůžu stěžovat,chová se jistě a to i díky Michelin Pilot které se trochu rychle sjíždí.Jen snad v prudších zatáčkách je to horší,má výše položené těžiště,ale chce to si jen zvyknout. Nízkootáčkový motor (5750ot) který dává výkon 27,7KW*(lze zvýšit)vás překvapí jak rychle to vlastně jedete,a sotva se motor točí.Cestovní rychlost +-120km je tam nulový krytí jezdce.Není to motorka na cestování,a dlouhý rovný silnice,je to moto do zatáček,města,a prostě si "zablbnout".Výborné je to,že není tak náročná na údržbu-co se týče výměn kapalin,seřizování ventilů,dílu motoru,motor je osvědčený s Dominatora,jen prošel omlazovací kůrou.I přes svoji vyšší váhu(167kg)to při jízdě není vůbec znát.
Jízda
Co se týče jízdy,nemohu si stěžovat.Už na jednom z plastů je nápis Funmoto,a je tomu skutečně tak!!Při jízdě do školy,na půl plynu si motor vezme zhruba 5 litrů,a to na 650 je poměrně dobré.Motor se tolik netočí,ale zase tak pomalu nejedete.A když se otočí s plynem co to jde,a jede se takzvaně na "krev" tak o adrenalinový zážitek není nouze,lehkost v zatáčkách,dobře uložené těžiště,líbivý design,dělá s motorky zábavné přibližovadlo.
Spotřeba
Co se týče spotřeby tak ta je v širším rozsahu.Když jsem jel opravdu na doraz tak je spotřeba něco málo přes 7 litrů ,při méně ostřejší jízdě je hravě spotřeba kolem 5 litrů.Jen nádrž je na 11 l ,a tak při delších jízdách je častější tankování.
Výhody
+méně častější servisní intervaly
+motor (je to držák) osvědčený z Dominatora
+kroutící moment (54Nm)
+skvěle umístěné těžiště
+spotřeba
+je to Honda
Nevýhody
spíš zápory než nevýhody
-tak samozřejmě výkon základních 27,7kW není příliš,sice se přidáním kn filtru,laďáků,popř.dynojetu,vymáčkne další pár koníků,ale nebude jich příliš
-škrcené výfuky(v základu)
-vyšší hmotnost
-při dlouhém stání,je velký problém natočit motor,po nějaké době zkoušení to naskočí,max.se to dá roztlačit,ale nedoporučoval bych to.
-otáčkoměr,absence kontrolky paliva.vyřešil jsem tak,že když přepínám na rezervu,co nejrychleji jedu k benzínce
-zrcátka,viděl jsem v nich pouze svoje ramena,stačilo vyměnit a je po problému..

radim2561
radim2561 napsal 01.02.14 v 20:33 9b.

Pěkná recenze

Haesty napsal 08.12.10 v 22:32

Fešanda

Pheta
Pheta napsal 17.09.10 v 20:09

čuuus. stejný motor byl v domikovi, slrerce, vigorovi a fmxce:) kdybych si udělal pár uprav (plasty, vidle) tak z te moji budu mit co máš ty;) ale je to fajn moto, užij si ji.

rider_Danny
rider_Danny napsal 30.07.09 v 10:04

mohl bys dávat fotky do deníku at je na co koukat. jinak ti to hezky brumlá když tu projedeš