Honda FMX 650 (2005)

Vlastník LukeWalker
Vloženo 15.6.2023
Aktualizováno 26.2.2024

Nejlepší, nejhezčí a nejskvělejší motorka na světě :) Miluju jí.

Suzuki DR-Z400 SM: Menší krouťák, celkově menší motorka, vyšší cena
Yamaha XT 660 X: Vyšší váha, svody vedený spodem, vyšší cena

První dojmy - Jel jsem pro starší motorku z roku 2005, takže moje očekávání nebylo bůh ví jaký. Čekal sem nějakej šrám, něco prasklýho, něco co bude potřeba hned řešit. O to větší bylo překvapení když na mě čekala kočička po prvním majiteli, plasty hezký, jediná vada na kráse byl oloupanej lak na koncovkách výfuku a malá prasklina na spodním blatníčku. Naskočila na drc, motor hezkej zvuk, lehce byly slyšet ventily, ale nic vážnýho.. a šlo se na projížďku.. první metry musim řict byly trošku zklamaní, čekal sem co se týče motoru asi trochu víc. Ale tohle byl jen můj pocit, pramenící z respektu za to pořádně zatáhnout :D .. a taky byla obutá na za mě úplně nejhorší gumy na světě - Continental contiattack SM.

Motorku bych doporučil pro - Pro každýho kdo chce surovou, poctivou motorku bez moderních hovadin. Prostě jen řidič a motorka. Kazdopádně ne začátečníkům! Stačí se akčněji rozjet a jedeš záda :D ..kdybych na FMX začínal, sem dávno mrtvej..

Doplňky na motorce - Nově nalakované koncovky výfuku
Nově nalakovaný zadní nosič
M-Style zrcátka
M-Style čepičky
Modrá H4 + obrysovka
Gumy Dunlop GPR300

Proč jsem vybral práve FMX? To je celkem jednoduchá odpověď, nic lepšího neexistuje :D .. Vybíral jsem mezi DRZ, XT660x a KTM 640 lc4.. všechny tyhle motorky se prodavaj za nesmyslný ceny. DRZ vedle FMX působí jak hračka, XT ma divně vedený svody a LC4 se mi nelibí a nějak nemám důvěru v KTM.. Takže bylo jasno, budu schánět FMX. Dovezl jsem si jí na konci sezony, takže už jsem stihl jen "pár" km aby se neřeklo. Přes vánoce jsem si nechal nově nalakovat koncovky výfuku a dal jiný zrcátka (z těch origo mi bylo doslova fyzicky špatně jak byly hnusný :D). Mašina neskutečně omládla. Dále jsem do světla dal žárovku s modrou baňkou pro hezčí svit a z jara udělal servis - olej, filtr, svíčku, fajfku, nechal seřídit ventily a koupil sem nový gumy - Dunlop GPR300.
Hned jak jsem vyjel ze servisu byl znát neuveřitelnej rozdíl. Motorka byla najednou tak lehoučce ovladatelná a čitelná. Přesně takový jsem čekal, že FMX bude - prostě funbike!

Teď něco k motoru a jak to vlastně jede.
Před koupí jsem četl recenze a snad každý (nejspíš i ti, co na FMX nikdy nejeli) psal, že je to líná a těžka motorka, že to nejede a já nevim co ještě. S timhle názorem se nikdy neztotožním. Jede to jak píchlá svině. Za jedna záda jen plynem, na dvojec když se jede fakt agresivně tak taky :) ..0-100 za cca 5sekund, 160km/h max úplně v klídku, běžne jezdím 140-150. Chápu, když je někdo zvyklej jezdit 300 asi ho to neoslní, JENŽE! pak příjdou zatáčky a FMX je rázem doma. Co ta mašina dokáže je neuveřitelný, nemám šanci se dostat na její limity. To samý platí když se sjede z hlavních cest na polnačky a lesní cesty. Tohle je proste perfektně fungující podvozek kterýmu nevadí snad nic. I po kořenech a kamenech ma človek pocit, že sedí na obláčku.
Úplně v pohodě bych na ní objel celej svět - příjemná pozice za řidítkama, super pohodlný sedlo (nic jinýho než motardy a endura nejezdím a v tomhle světě FMX kraluje), extrémně skvěle naladěnej podvozek, brzdy by mohly být klidně kousavější, ale to budu ještě řesit - dám komplet vše nový + pancíř hadice a brzdovku a uvidíme.
Spotřeba je asi trochu vyšší, tipuju cca 6-7l/100km .. Ale neměřil sem to nikdy přesně. Ale prostě to tý motorce odpustíte. Ten projev je dokonalej, surovej, poctivej.. Při každý jízde křičim radostí jak je skvělá :)
Tohle je přesně ten dokonalej univerzál - chceš kravit? Neni problém, chces cestovat? Klídopído. Chceš do lesa a driftit po polnačkách? Žadnej problém. Většina výkonu a krouťáku je hned nad volnoběhem - je to takovej diesel :D kvalty dlouhý - málo se řadí, což se hodí v rychlých a uzkých zatáčkách, neni potřeba podřazovat, stačí přidat plyn a ten motor si to úplně v klídečku pobere. No prostě sem se totálně zamiloval. Jediná chyba Hondy je, že takhle výborný mašině neudělala nástupce.. Konkurenci dnešní Husce 701.

Potaháno Mělník - Dubá - Doksy - Mšeno - Mělník s KTM 640 lc4.. no takhle.. jeslti, že je FMX líný, pak nevim co je KTM.. Výkon papirově daleko vyšší, ale neměl šanci mi ujet.. Kdybych jel úplně na krev, tak jedu půl cesty sám :)

Tahle holka semnou bude hodně dlouho :)))

..Tak jsem udělal ještě malou vzhledovou úpravu a to výměnu zrcátek, nějak to pořád nebylo ono :D ..
Teď jí to podle mě sluší daleko víc :)

Sezóna je za rohem, tak Hondička dostala menší péči :)
Svody jak psí kulky a kryt svodů sem hodil do lakovny - půjde do černýho lesku.

LukeWalker napsal 26.02.24 v 14:27

Coldovka - Diky moc je to milacek.. Vcera sem vylestil svody a odvezl do lakovny kryt svodu - pujde do cernyho lesku

Coldovka
Coldovka napsal 26.02.24 v 13:59 10b.

Super recenze :) u mě po prvním svezení taky nic moc, po pár úpravách motorka v TOPu a nedám na ní dopustit!

LukeWalker napsal 15.09.23 v 13:48

Hele jak jsem psal i v recenzi, hrozne moc udelaly gumy.. Na tech Continentalech to byla fakt hruza, ze sem si rikal co sem to koupil ale jak sem dal Dunlopy, total zmena.. Hrozne me bavi, ze tech papirove slabouckych 28kW dokaze mooooc hezky trapit daleko silnejsi masiny na Dubi

callowsick
callowsick napsal 15.09.23 v 13:35 10b.

je super, že jsi s tím tak spokojenej. Před lety jsem to taky měl a vzpomínám na ní s úplně opačným pocitem

Ať ti dělá dlouho radost

LukeWalker napsal 13.09.23 v 06:45

elektricky kajo, dekuji ti za nazor a posilam klicenku

btw. fakt jsi mi to prisel takhle brutalne nandat a jeste sis me zablokoval?