Honda VT 750C Shadow (2007)

Vlastník Ogiboy
Vloženo 23.3.2009
Aktualizováno 23.3.2009

Černá, krásná, ovladatelná. Po ujetí 10 km, mi sedí jak "prdel na hrnec". Nabízí spoustu možností pro vylepšení, takže se dá velmi dobře přizpůsobit mému stylu.

Tak zatím mám ujeto okolo 6 000 km, ale zkušenosti jsou veskrze pozitivní. Již zmíněná ovladatelnost. Jakmile se motorka rozjede, ihned, i při té nejnižší možné rychlosti, zmizí její váha a plujete si prostorem. I když jezdím většinou sám, trošku jsem si přitáhnul zadní tlumiče, takže motorka mírně ztuhla a je myslím v zatáčkách ovladatelnější. Lépe řečeno příjemnější. I když necitlivě přidám plyn v zatáčce na šotolině, motorka jen zavrtí prdelí a hned zase chytne stopu. Takže pohoda. Fantastické jízdní vlastnosti má i v dešti a i při posezu "na choppera" člověk kupodivu tolik nezmokne.
Tvrdým testem pro mne i motorku byla jedna cesta z Prahy do Prachatic. Nepršelo, to ne, to se asi nedá říct, spíš to byla souvislá stěna vody. Někde za Milínem mě dojela skupinka na cestovních motorkách a hned se mi nalepila na zadní světlo. Tak si tak říkám, že se nedám zahanbit. Déšť nedéšť, zatáhnul sem za plyn a už sem se vrhal do vody odtsřikující od kamionu a využíval maximálně všechny vlastnosti mého Stínu. Občas jsem cesťákům ujel, někdy mě dohnali, ale přede mě se neodvážili. Před Strakonicemi už jsem se klepal jak drahej pes, tak sem zastavil u pumpy. Kluci na cesťákách za chvilku přijeli taky. Tak jsme se dali do řeči. Oni si říkali, že toho "čópristu" přece předjedou, pak už jeli o život a o čest, jen abych jim neujel. Klasicky jsme se vyhecovali, ale bylo to fajn, a já jsem začal své motorce opravdu věřit.
Motorka má na sériovou výrobu krásnej zvuk, maličko poladit by to chtělo, ale vzhledem k výhružným sondám na výfukovém potrubí se do toho zatím pouštět nechci.
Přední brzdy jsou na tuto motorku tak akorát. Před tím jsem měl Hondu Rebel, opravdu chopper, očesaná, o půl metru předkopnuté přední kolo, tam když jsem vzal za brzdu, tak se mi řidítka snažila vykroutit z ruky. Tady můžu klidně držet řidítka dvěma prsty a motorka si drží svou lajnu. Zadní bubnová brzda je prostě zábavná. Motorka jede cca 170 km/h, ale po dálnici, po okreskách je pohodová rychlost okolo 100 km/h. Na to bubnovka perfektně stačí.
V mnoha recenzích je pochvalován přední reflektor, mě tedy připadá, že svítí slabě. Ne že by nebylo vidět, ale rozhodně by to mohlo být lepší. Bude to první věc, co budu na motorce určitě měnit, oproti výrobě.
Jako další mírné negativu mohu uvézt, že je mi motorka malá. Měřím 182 cm, a když sedím, mám nohy mírně nahoru. Takže začátek sezony mám zadek jak lívanec, než si zvyknu. Nechci dělat předkopy, ale budu muset posunout stupačky kousek dopředu, 5 cm, bude optimální.
Nízký posez, který umožňuje tak skvělý pocit při jízdě a o opravdovou sounáležitost motorky a řidiče s vozovkou, je zároveň daní za limit náklonu stroje do zatáčky. Jiskry od stupaček, nebo brknutí patou o silnici nejsou výjimkou, na nějaké velké řádění to tedy není, ale kvůli tomu jsem si tuto motorku taky nekupoval
No, závěrem trocha intimnosti z našeho soužití. Jmenuje se Selma. Drtivou většinu času jí říkám Selma Hayek, když zlobí, je to Selma Bouvierová

margyn
margyn napsal 13.01.14 v 21:52 10b.

Krásná máša

Ogiboy
Ogiboy napsal 23.04.09 v 21:13

Všem moc díky, také přeji tuto sezonu jen samá pozitiva a sociální jistoty

RoughSoul
RoughSoul napsal 25.03.09 v 21:32

pekna za 10-ku

Boža
Boža napsal 25.03.09 v 18:35

Je to paráda pohodu v sedle a 10 bodů ti přeji

Tik
Tik napsal 25.03.09 v 10:41

Přejem míň vody a více suchého asfaltu do nové sezóny a maximální pohodu. ...pěkná recenze