Kawasaki EN 500 (1993)

Vlastník spigri
Vloženo 15.2.2009
Aktualizováno 17.2.2009

Kawasaki Vulcan EX 500 r.v. 1993 dovoz Canada. Malá ale ve skutečnosti Velká motorka !!!

Koupil jsem ji 18.10.1999 v originál stavu, měla najeto necelých 7000km, od p.S. z Kroměříže. Do roku 2006 jsem ji vybavil veškerými doplńky mnohé vlasní výroby viz. foto a najel 70000km.

Co se týká spolehlivosti jsem neměl nijak závažný problémy. Pravidelná výměna ojeje v motoru po ujetých 6000km, měnil jsem rozvodový řetez, samozřejmě pneu kdy přední v pohodě zvládla 25tis. km a zadní těch 18 - 20tis. km při průměrně sportovnější jízdě. Jediný problém mi snad dělala baterie. Bannerka 13Ah o kousek větší, ale vešla se bez problémů za tu jednu anperhoďku to stálo, byla téměř za stejnou cenu. Dvakrát se mi stalo, při přejezdech okolo 500 - 700 km po dálnici se strácela voda. Po dolítí však bylo po problému. Dělalo to jednou za životnost batarie. Za těch sedm let potřebovala dvě nové baterie. Dobíjení jsem měřil několikrát a 14,6V mi nepřišlo nijak tragické. Pak jsem měl pocit, že spojka by potřebovala nové lamely protože brala na konci.

Protože, jezdíme s oblibou na delší trasy spojce jsem lamely dopřál pro můj dobrý pocit. Nerad jezdím na doraz. Zjistění - asi zbytečná investice, spojka se chovala stejně a po změření lamel měli nové o dvě desetiny menší tloušťku obložení. Zbytek vyjádřím v hodnocení motocyklu.

Závěrem, doporučuji jí nejen začátečníkům, ale i motorkářům s menšími nároky na obsah a véčkový motor a samo i pro začátečníky a holky.

Terez_Kawa
Terez_Kawa napsal 28.07.14 v 11:37

Konečně taky jeden modrý Vulkan koukám, že ty se moc nevidí..
Obdivuju ty dálky- a tiše závidím:)
Hodně pohodlných kilometrů.

Petr67
Petr67 napsal 23.10.11 v 09:13

Koukám že má motorka nacestováno Krásná kawa .Přeji mnoho podody v sedle Jasných 10b

walaszek
walaszek napsal 17.03.09 v 14:53

Moc pěkná motka a je vidět že nejenom na koukání Dávám 10

maxcat
maxcat napsal 24.02.09 v 21:32

Krásná a jak píšeš - malá velká motorka ! Opravdu zírám kolik jsi toho s ní najel a to bez větších závad jak píšeš.Přeji dalších mnoho kilometrů bez nehod a závad v sezoně 2009 !

BaluJarda
BaluJarda napsal 21.02.09 v 09:42