Gilera SP 02 (1990)

Vlastník Komodo
Vloženo 15.11.2008
Aktualizováno 6.11.2011

Celá v černé barvě, pouze kola reflexně zelená. Maximálka 150 km/h, max. výkon 23 kW, hmotnost 117 Kg.

Tuto už 18 let starou motorku jsem si společně s taťkou koupil od mého bratrance za 20000 Kč. Stáří už se na ní trochu podepsalo, ale po pár opravách jsme s naší Gilerou mohli vyjet na silnice. Zpočátku jsem býval jen spolujezdcem, ale po tom, co jsem si udělal řidičák, tak je to už hlavně můj stroj. Během prázdnin jsem najezdil 1500 km a to hlavně ježděním na brigádu.

Nejsem z těch, co musí plyn vytáčet nadoraz, a tak jsem jel nejrychlej 100 km/h. Mě to stačí, mám rád klidnou jízdu.

Nedávno jsme s tatů nechali vyměnit gumy. Gilera naprosto bezpečně drží stopu a když jsem jednúc jel ve fakt hustým lijáku, tak jsem nemusel mít vůbec strach.

Po nějaké době používání se objevila jedna závada, kterou jsme doteď ještě nevyřešili. Letos jsem s taťků jel na Gileře zkouknou Barum Rallye Zlín, a v polovině cesty sa nám urvala rozeta. To bylo nadělení! Je to nejspíš tím, že nemáme originální šrouby k uchycení rozety - všech šest bylo strhlých! Gilera je italské výroby, tak se budou shánět dost blbě. Kdo ví, jak to dopadne.

Tak 12.11.2010 jsem se s ní musel rozloučit. Ale než aby mi hnila v garáži, tak ať se o ni někdo postará a dá ji pěkně přes zimu dokupy. Jinak by to měla stejně za sebou - elektronika se vyzkratovala a celkově technický stav byl k pláči. Tak jsem rád, že jsem ji prodal, i když se mi po ní bude stýskat.

Sebbi96
Sebbi96 napsal 16.05.15 v 17:00

prosím tě. kde jsi sehnal plexisklo? Já ho pořád nemožu sehnat a jestli bych se případně mohl s tebou domluvit na sádrový odlitek tak by to bylo skvělé :)

GileraGFR
GileraGFR napsal 23.12.08 v 23:19

čus. Hele ještě sem neviděl uzavřenou gileru jestli ti jde vytočit do plných 10tis/ot tak je otevřený ,ale ty maš stejnak jinej typ motoru máš sání do válce kdežto Gilera v tomto profilu má sání do karterů a točí asi 12tis/ot jinak by měla jet asi 160km/h sám jí mam a setkal sem se soběma motory. Jinak at vám to jezdí kluci Gilerám zdar a štastných tisíce kilometrů

Lume123
Lume123 napsal 23.12.08 v 08:45

cauky,pises ze ma plny vykon 23Kw,ale ze z ni vytahnes max. 150Km/h,to je docela malo na 23Kw,ja to mam uzavreny na 10,5Kw a max. mam 140Km/h,nevis jak bych to mohl otevrit? nejak jednoduse? moc diiiky

Lume123
Lume123 napsal 19.11.08 v 15:39

ty dve vicka,jedno je na olej a druhe na benzin

PATYN
PATYN napsal 19.11.08 v 13:18

Jako hezký toje naty roky určo boží dváca..
ale mužeš mi vysvětliti proč to má dvě víčka do nádrže?
to nemužu nák pobrat Kámo