Suzuki DL 1000 V-Strom (2005)

Vlastník Reno_dl
Vloženo 31.8.2008
Aktualizováno 8.6.2010

Velká, pěkná, jen nasednout a zaburácet :o)

28.8.2008
První moje cesta byla 400km po dálnici od prodávajícího. První pocity byly: pohodlná, nízké otáčky motoru, super odpružení(nebyl důvod nadávat na dálnici), parádní rozhled přes auta. Po 300km jsem načepoval a velice mě mile překvapila spotřeba 6 litrů při rychlostech 120-150 km/h. Na druhou stranu jsem byl velmi zklamán ze štítku. Po 40 kilometrech na dálnici jsem ho prostě odšrouboval a hodil do kufru, protože mi to chtělo urvat hlavu. Následně po pročtení diskuze jsem dal štítek na nejvyšší pozici a je to znatelně lepší tzn. snesitelné, ale jinak pořád na .

20.8.2008
Po necelém měsíci ježdění a najetí asi 500km kolem komína, mohu konstatovat, že jsem s motocyklem spokojen. Absolvoval jsem výlet cca. 150km. Shodou náhod se jelo přes Bílou v Beskydech, takže jsem si mohl dostatečně otestovat jízdní vlastnosti či výkon v zatáčkách a kopcích. Hodně mi připadá, že jsem na této motorce všude raz dva, ale nezdá se mi že bych jel nějak rychle :o) Patrně to bude tím luxusním posedem. Často jsem četl názory, že je to těžká mrcha, ale s mojí výškou a zkušenostmi s ni mohu manipulovat bez problémů jak potřebuji. Je fakt, že jsem měl z počátku pocit, že je to mašina spíše na výlety cca 200km a více. Ale postupem času jsem zjistil, že to tak není. Neodpustil jsem si také motorku otestovat v extrémnějších podmínkách jako jsou polní cesty po dešti, povláčené pole atd. Mile mě překvapilo, že i v rozbahněném terénu si motorka počínala na výbornou. Každopádně budu raději jezdit po cestách, ale je dobré vědět, že případně umí jezdit i mimo ni.

Brzdy: skoro nebrzdím
Přední světla: svítí parádně, jdu vidět téměř vždy, vídím hlavně já :o) a dobře
Výfuky: origoš a jdou slyšet téměř také vždy

Takže se těším na další ujeté kilometry. Ale počasí mi nepřeje.

6.10.2008
Takže jsem ujel dalších cca. 1000km. Musím konstatovat, že už jsem si na novy stroj docela zvykl. Spotřebu nějak nemůžu vypátrat, jelikož ukazatel kilometrů ukazuje kapánek jiné hodnoty. Takže tak mezi 6-7 litry tzn. ale běžná pohodová jízda s občasným výstřelem. Běžné obtíže při delších cestách nejsou! Opět jsem trošku otestoval terén, naštěstí pouze nebahnitý, a musím uznat, že manipulace slušná, stabilita v klidu.

02.04.2009
Konečně je tady jaro! Vyměnil jsem 17 kolečko za 16ti kolečko a nemužu si tuto upravu vynachvalit. Konečně tam můžu zařadit i 6 rychlostni stupěň. Max. spokojenost.

28.03.2009
Namontovane vyhřivane hefty, deflektor. Už se těším až to pořádně otestuju :o)

30.07.2009
Motorka dostala boční kufry Kappa. Taky řetězovou sadu, ale už né 16ti zub. kolečko, ale opět 17ti zub. kolečko a větší rozetu o 2 zuby. Toto byly nejnutnější věci, které bylo nutno zařídit před velkou cestou.

Letošní dovoléna měřila celkem 3 500 km a trvala 14 dní. Během cesty jsme navštívili mnoho míst jako: jižní čechy, rakouské alpy (Gross glockner), italské jezero Lago di Garda, Benátky, Chorvatsko (Poreč), Maďarsko (Balaton) a Vídeň.
Motorka to zvládla na výbornou.

13.12.2009
Motorka dostane pod stromeček laděné výfuky od Leo Vinčů. Tak už se teším až to bude namontované. :o)

18.03.2010
Leoše jsou na svém místě. Musím uznat, že se jim na ty moje svody vubec nechtělo, i uchycení není nic moc. Příjde mi to takové pofiderní. Zvuk s homologační vložkou je celkem cool :o) Celkem mi vyhovuje, možna by mohly byt trošku hlasitější. Bez vložek je to silné kafe, chtělo by to trošku přitlumit :o)

8.06.2010
Pánové a dámy, tak jsem konečně mohl stromika trochu provětrat a po namontování Leošů mi to přidalo i nějaké koníky navíc a je to znát. Náhodou jsem zjistil, že je to varianta Racing, takže pokud si jedu sportovnější jízdu, zvuk si opravdu nemohu vynachválit. Dokonce se i zlepšily vibrace motoru v problémových otáčkách.

Takže závěrem, jsem nadmíru spokojen a věřím, pokud jste to někdo četli, že jsem Vás pozitivně nahlodal do koupě cestovního endura :o)

toknitram
toknitram napsal 21.02.20 v 15:27 9b.

Nahlodal a díky za recenzi,, pozítří pro něj jedu :)

barracuda740
barracuda740 napsal 12.07.14 v 21:34

mašinka

sragorka
sragorka napsal 28.05.14 v 20:37 10b.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 19.07.13 v 17:27 10b.

10b!

ThomsonMotorson