Jawa 350/634 (1976)

Vlastník Marus2
Vloženo 24.4.2003
Aktualizováno 21.6.2005

Od doby co jsem motorku pořídil jsem už udělal dva výbrusy, najel jsem cca 15.000km. Kromě toho jsem letos vyměnil kompletně celou elektroinstalaci včetně zapalování (Vape SZ13). Přechod od 6V k 12V a výkonějšímu altíku se vyplatil, konečně nevím co je t

Zkušenosti: Jezdím od doby co mám papíry a to jak autem tak na motorce, zatím bez nehod. To bych měl zaklepat (ťuk ťuk) Byl jsem světkem už pár nehod, ale vždy naštěstí ne jejich přímým účastníkem, když už tak jen náhodným projíždějícím v nepravý čas na nepravém místě. Naposledy to byla nehoda na V hrázi Vírské přehrady, kde řidič GSXR 1000 nezvládl táhlou zatačku na hrázi končící kamenou zdí a skončil v ní. Nevinně vypadající nehoda ho stála život po převozu do nemocnice. Já přijížděl v danou chvíli na hráz v protisměru a nechybělo moc a místo ve zdi byl ve mě. Takže nepřeceňujme své síly, protože za celou řadu nehod si můžeme sami.

Cesty: Motorku používám hlavně jako dopravní prostředek od nejkratších vzdáleností po městě až po výlety na Šumavu či Jeseníků. Nejčastěji však jezdím z Brna na Vysočinu kde máme chalupu a trávím tam všechen vůj volný čas. Projíždky na Vysočině v okolí Víru, Nového Města na Moravě až po Jevíčko mám ze všeho nejraději, protože jou to veskrze cesty, které velmi dobře znám.

Další info: Příjde-li jednou k tomu, že Jawu budu moci vyměnit za jiný stroj na dvouch kolech tak to patrně bude z kategorie cestovních endur (např. Honda Transalp 650, AfricaTwin nebo DR Big). Kromě těchto držáků se mi líbí i řekněme naháče jako Honda CB 750 nebo CBF 600. Tak uvidíme jak to dopadne. :o)

Potok01
Potok01 napsal 08.12.11 v 13:25

Máš vkus !Jak s Jawkou , tak s budoucími stroji. Ušel jsem stejnou cestu.

Waldas28
Waldas28 napsal 02.04.09 v 19:02

Paráda skoro dvojník té mé a hlavně neprodávat já mám taky gsx-r ale neprodal bych

jawa
jawa napsal 28.03.09 v 11:41

Ať Ti ještě hodně dlouho Jawička slouží. Jo Honda CB 750-to je klasika. Taky bych si dal říct,ale už na to není místo. Asi postavím novou garáž.