Jawa 350/640 (1996)

Vlastník AlešT.
Vloženo 25.5.2008
Aktualizováno 13.8.2017

Prodáno kamarádovi... Dlouhodobě TOP model od Jawy Oddělené mazání, plovoucí kotouč, dvoukomorové výfuky, bezkontakt Vape, uzamykatelné víčko nádrže, zelená metalíza, litá kola, nosič kufru. V původním nezměněném stavu po 1. majiteli.

První dojmy - Oproti rovným vyfukum příjemný zvuk dvoukomoracu, 640 má kratší nádrž a pohodlnější sedlo než lavice u 638-639, hmotnost je nepatrně víc na předním kole a tím je pocitově motorka ovladatelnejsi. Jinak nic nového, klasická 350.

Zkušenosti jsou asi takové, že je to stále pěkný, nenáročný a levný spolehlivý storj, jako 639, kterou mám už od 17-ti let.

640 má vylepšenou egronomii a díky poloze řidiče cca o 5cm vpředu (kratší nádrž) má lepší jízdní vlastnosti, hlavně v zatáčkách - lépe se překlápí. Jinak samozřejmě stále stejná třiapůle. Akorát se mi dost nelíbí přední kranatá maska, asi tam dám světlo kulaté a hlavně H4, které lépe svítí.

Začátkem dubna 2009 prodaná kamarádovi. Neměl jsem pro ni využití. Travelka 250 jezdí k plné spokojenosti.

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 11.05.09 v 17:23

škoda že jí už nemáš,každopádně deset bodů ode mne in memoriam ,nemá to chybu

Piwell
Piwell napsal 31.05.08 v 10:40

Moc pěkná. Já jsem stylku taky měl a jsem na ní normálně parabolu na H4. Jestli to bylo originál už ani nevím. Na trampu jsem měl H4 taky, ale ten svítil jako bludička.

AlešT.
AlešT. napsal 28.05.08 v 23:52

Díky, jelikož budu na 640 jezdit minimálně (mám Travelku) a možná ji půjčím na rok kamarádce, tak světlo měnit zatím nebudu. Maximálně pouze jeho parabolu za H4. 639 jsem chtěl prodat, ale za víc jak 15 by ji někdo těžko koupil, tak ji prodat asi nedokážu :

COLLIS
COLLIS napsal 28.05.08 v 22:05

Ahoj, ahoj...vítám tě do klubu:) Ať ti to lítá...taky jsem teď koupil vrcholný počin Jawy po 639:) Měj se a ať jezdí! To hranaté světlo je hnus, ale zase rýpat do nové motorky v originále se mi nechce...čau Peťa

55774
55774 napsal 28.05.08 v 20:42

Tak znovu zdravím i twou Jawu 350.Mám ji též.Koupil jsem si ale právě kwuli kulatému světlu model BASIC.Tohranaté je jediná horší věc na Jawě 350 STYL.At jezdí.