Yamaha YZF-R1 (2014)

Vlastník StillFlyingMust
Vloženo 26.2.2024
Aktualizováno 23.4.2024

Splněný sen.Vášeň pro rychlost.Jízda na limit. Velký rámus. Spálené gumy. Plná 6. Adrenalin. To vše je pro mne R1

První dojmy - Nezvyk na ten sportovní posez. Přesednutí z naháče/motárdu na kapotu je prostě dost těžkej. Ale stačí pár kilometrů a člověk si zvykne. Moto má krásně vyhlazenou výkonovou křivku a hodně toho odpustí. Citlivost plynu tak akorát, váha je dost cítit po prnvím usednutí.

Motorku bych doporučil pro - Moto je rozhodně pro někoho kdo ví do čeho jde, má už něco za sebou a má to mezi ušima srovnané. Tohle je už hodně ostré náčiní.

Doplňky na motorce - Na moto jsou pancéřovky, zkrácený SPZ držák, Slip ony od pana Akrapoviče, decat

Tak ji konečně mám.
Moje vysněná motorka číslo 1!
Plakátovka, kterou jsem měl jako malej nad postelí a každej den jsem na ní koukal.
Nikdy by mne nenapadlo že ji jednou budu mít. Chtělo to hodně naspořených peněz a hodně najetých kilometrů abych si troufl na tuhle raketu sednout.

Mám najeto jen prvních pár kilometrů ale už teď vím že jsem se rozhodl dobře.
Začáínám vnímat pozitiva sportovní motorky oproti naháči.
Největší rozdíl je samozřejmě posez, ale na ten si člověk celkem rychle zvykne.
R1dnička je celekm pohodlná kapota, má dobré sedlo, sklon na řidítka není až zas tak hrozný a dá se na to zvyknout. Jediné co trpí je pravé zápěstí. To musí být furt na plynu a po delší chvíli bolí. Levé ne, to si může odpočinout, ale pravé je furt na plynu.

Největší rozdíl je asi také váha. Motorka váží 206 Kilo a to je už celkem dost.
V pomalých rychlostech je to dost znát a manévry v rychlsoti chůze musí člověk dělat velice opatrně a precizně. Za to když se motorka rozjede tak je krásně ovladatelná a tím že má těžiště hodně dole, tak je i celkem hbitá.
Váha má ale i svoje pozitiva a to Stabilitu. Jakmile se to rozvalí do větši rychlsoti, nebo i v průjezdi zatáčkou je bike hodně jistej svojí jízdní stopou a dává velký pocit důvěry, že pojede tam, kam ho nasměřujete.

Cos e týče motoru tak ten je asi nejlepší na kterém jsem zatím jel a to srovnávám i s novou V4 Panigale. Je krásně hladký, ale más svůj charakter. Problém nebo výhoda je, že nikdy nepřestane mít sílu. Tak jak táhne na 2 tak táhne i na 4, je to prostě silák.
Crossplane motor. Je to nesmysl. Rychlsoti kterých dosahujete je prostě nechberoucí a chuť jít za plynem je nekonečná.

Co bych teda ještě rád zmínil jsou brzdy. 6 pístkové třmeny, spolu s kotoučemi od Bremba, pancéřovými hadicemi a pumpou od Bremba dělají neskutečný věci.
Takovej jakej to má výkon, tak takové to má brzdy. Preciznost, brzdný účinek a odolnost je nad všechny systémy, které jsem doposud měl šanci vyzkoušet.

Těším se až se s motorkou více seznámím a budem jendo, protože už teď je to továrna nazábavu.

StillFlyingMust
StillFlyingMust napsal 09.04.24 v 08:30

Na Panigalce jsem jel a opravud mne to ničím nenadchlo.
To že jede nějaká o kus líp je mi jedno, nejde mi jen o to abych měl největší péro jako tobě a abych honil každou setinu na okruhu, tka si tyhle chytrý ekcy nech pro někhoo jiného Hatere.

SWENSON83
SWENSON83 napsal 08.04.24 v 14:55 7b.

Tak to si dovolím nesouhlasit a mám za sebou 3.roky na okruhu s Big Bangem a píšeš blbosti a v životě si na panigale nejel

Za A. většina BB v sérii má na brzde 165.koni já mám 183 ,svody +výfuky , jednotka a ladil to Murkin . I blbá R1 2006 jede lépe nahoře , a 2007.cka v celém rozsahu . Takže než nám tady ten svůj nejlepší poklad vysvětlíš tak se jdi projet na něčem co jede . Nic ve zlem ať slouží . Já se z něj vracím zpátky na rn19 která je lepší a rychlejší .

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij napsal 04.03.24 v 18:17 10b.

Pěkná tyhle barvy jsou parádní

koki888
koki888 napsal 29.02.24 v 10:32

Úžasný stroj, jazdi rýchlo na hrane ale bezpečne! Plný počet bodov!

Dan66
Dan66 napsal 28.02.24 v 22:32 10b.

skvělá, ale jezdi na ní s rozumem. 10b