Yamaha Tenere 700 World Raid (2022)

Vlastník MaraVFR
Vloženo 19.9.2023
Aktualizováno 25.9.2023

Není nejmodernější, není nejvýkonnější, není nejlehčí, ale má něco co mě neustále vrací do sedla a při každé cestě se tlemím jako malý děcko :)

Aprilia Tuareg 660: obava ze spolehlivosti a dostupnosti dílů

První dojmy - Okamžitě jsme si sedli a řekli jsme si, že spolu budeme opravdu dlouho. Ergonomie je perfektní, výkon tak akorát, podvozek excelentní. A musím říct, že out of box téměř dokonalá.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co chtějí procestovat svět a zároveň se nebojí vyjet mimo zpevněné cesty.

Doplňky na motorce - Zatím jen madla. Tašky od 21Brothers. Chystám padáky od polské Garda, chrániče páček a asi vyšší šusplech. Nic víc není potřeba.

Před dvěma lety jsem se měl možnost přes víkend povozit na KTM 890 ADV, a to to setkání mi otočilo život na ruby. Na Speeda jsem najednou začal nasedat z nechutí a začal jsem snít o ADV motocyklu.

Postupně jsem se povozil na Nordenu, Tuaregu i Tenere, přečetl jsem hromadu testů ze všech koutů světa a postupně formoval představu o tom k čemu motorku budu používat.

Pak se objevil první test WRka a bylo rozhodnuto. Cestovní advík s velkou nádrží a dobrým podvozkem a bezproblémovým motorem, to je přesně to co chci.

Na jaře 2023 přišel den D a díky skvělému kurzu EUR jsem vzal vozík a vyrazil do Němec, kde WRko s 1000 testovacími kilometry vyšlo na krásných 280K českých peněz.

Od té doby máme spolu nalítáno 7000 km. Podívali jsme se do Rumunska, drandíme česko sem tam po silnicích i TCTčku a není okamžik kdy bych si řekl, že mi něco vadí. Dokonce i v pískovně na výjezdech a roletách WRko ukazuje jak univerzální a všestranné je.

Spotřeba od 3.9 do 6.5 podle stylu jízdy.

Dostupnost dílů perfektní, po malém pádu a sedření levé strany byly všechny díly (nádrž, padák, plexi, řidítka stupačky atd atd.) do tří dnů u dealera.

MaraVFR
MaraVFR napsal 25.09.23 v 21:33

@enni nemam s tim jediny problem, a to patrim k jedincum s delaima nohama

Enni
Enni napsal 25.09.23 v 21:02 10b.

Někde jsem četl komentář, že vzhledem k velké nádrži není World Raid vhodný pro hodně vysoké lidi. Jak je to Marku u tebe? Až nasadíš padáky, přidej další foto. Máš krásnou motorku!

SJ90
SJ90 napsal 19.09.23 v 12:21 10b.

Být tato motorka na trhu dříve asi bych ji měl taky. Chyběla mi u první verze možnost nastavení podvozku a větší nádrž. Jinak je motorově velmi dobrá. Tak ať dobře slouží a dělá, jak píšeš radost při každém nasednutí.