Honda CRF 300L (2023)

Vlastník Slávek-TDM
Vloženo 18.9.2023
Aktualizováno 18.9.2023

Náhrada staré NX500 Dominátor. Lehčí, modernější, krásně pružný motor, bídný podvozek.

Motorka koupena od Honda Bartyzal ČB

První dojmy - Jede na svůj objem hezky, motor se pěkně vytáčí. Převodovka tvrdší, občas jsem trefil falešný neutrál. Ovládání bez problémů - až na blinkry, které mají páčku jinde a občas jsem si zatroubil. Podvozek je spíš na 60kg Thajce než na průměrného Čecha (110kg, 192cm).

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv. Je to jednoduchá, lehká a snad spolehlivá motorka.

Doplňky na motorce - Kryt motoru Acerbis, kryty rámu Acerbis, řídítka Renthal 764 Jimmy Button - jsou širší, vyšší, s hrazdou a chráničem. Bylo potřeba do nich vrtnout 2 díry na aretaci ovladačů.
Kryty páček Polisport s výztuhou a pěnové rukojeti.
V plánu je nosič Kappa na brašničku MX24 a hlavně nové tlumiče.

Rozhodl jsem se koupit svou první funglovku. Stará NX500 Dominátor nebyla na svou dobu špatná, ale nová je zkrátka nová.
Koupeno v půlce června 2023 od Honda Bartyzal na 143.900Kč, dostal jsem sice uživatelskou příručku v 6ti jazycích, ale jinak ani klíčenku nebo lékárničku...
Zajíždění prvních 1.000km probíhalo standardně - motorku jsem nepodtáčel, nevytáčel do červených a nejezdil na plný plyn. Prostě jízda v různých režimech i na vysoké otáčky. Garance v Honda Bartyzal v ČB s výměnou oleje proběhla v srpnu a stála celkem raketu (skoro 3.500Kč) a navíc bylo pouze dopnutí řetězu.
Gumy IRC celkem překvapily, docela fungují. Brzdy takový průměr, ABS funguje.
Sedlo je trestná lavice, po 50km už nevím jak si sednout, raději jedu ve stupačkách.
Podvozek je bída, měkký a podtlumený. Bude nutná náhrada přední pružiny a celého zadního tlumiče. Asi od YSS.
Postupně dokupuji doplňky.

Marty_G
Marty_G napsal 23.09.23 v 13:18 10b.

super ať slouží

callowsick
callowsick napsal 19.09.23 v 14:22 10b.

tak ať ti dobře slouží a baví

Fyro
Fyro napsal 18.09.23 v 22:23 10b.

Mám taky, poladil jsem podvozek a je to dobrý dual sport
Já nejsem tak těžký, takže to se mnou jezdí slušně

Pumpido
Pumpido napsal 18.09.23 v 21:02 10b.

gratulace
at dela jen a jen radost
ted uz jen aby nam vysel spolecny offroad trip