Saroléa 24U (1929)

Vlastník sardel
Vloženo 25.6.2023
Aktualizováno 18.10.2023

Prestižní model značky Saroléa

První dojmy - Do čeho ses to zas pustil, ty šílenče?!

Kdysi dávno, když jsem byl ještě malý klouček, měli jsme doma motocykl Saroléa. Tedy nikoliv jeden, naší garáží jich prošlo víc. Nejkrásnější však byl model 24. Bohužel v roce 1978 skončil v technickém museu a já po něm desítky let truchlil. Snažil jsem se ho po celou dobu sehnat, leč marně. Buď jsem neměl prachy, nebo se mihnul kolem takovým fofrem, že jsem nestačil ani zareagovat. Už jsem byl smířen s tím, že mi nebude dáno. Jenže přehoupla se padesátka a cestou k šestému křížku mi to došlo - nemít 24U je životní prohra. Začalo usilovné pátrání, až se nakonec zadařilo. O téhle motorce jsem věděl nějakých 30 let, nyní uzrál čas, kdy byla na prodej. Zrovna když jsme vegetili na dovolené. Tím dovolená skončila a mazal jsem pro „projekt“.

„Project“ je takový úžasný veteránský „newspeak“. Ono totiž „předražený šrot“ neznělo by tak hrdě, ačkoliv přesně tohle je nejvýstižnější. A tak Bonhams a jiné slavné aukční síně nabízejí „exklusivní projekty“, což v jádru není nic jiného než odpadky, vyřazený šrot, z poloviny totálně dojebaný, z poloviny z jiných typů (samozřejmě taky dojebaný) a z třetí poloviny chybějící, vše za exklusivní cenu značně připomínající drahotu. A přesně to je i případ tohoto vraku. Ovšem, chtíči neporučíš. Jdeme na to! Cíl je jasný a mám na provedení max. pět let: udělat po půl století stejnou fotku, se stejnou motorkou, na stejném místě!

pp377
pp377 napsal 17.09.23 v 00:45 10b.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 26.06.23 v 00:46

Až při druhém čtení mi došlo, jak to myslíš. Už vážně blbnu. Stačí mi pět let, ne padesát.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 25.06.23 v 22:16 10b.

No je mi teprve sedmdesát, ale nechceš s tím trochu pohnout, jinak musím schnout zvědavostí do 130ti let. Díky.

Targus
Targus napsal 25.06.23 v 21:57 10b.

Hezká hromádka šrotu!
Někdo má za životní cíl strávit svůj vyměřený čas v sedle, někdo má zase jako životní cíl kříšení něčeho, co bylo kdysi zřejmě funkčním strojem.
Doufám, že to bude trvat hodně dlouho, protože když se nebudeš trápit s renovací této haldy odpadu, budeš trpět jako zvíře!

Přeji pomalé, avšak úspěšné kříšení.