Saroléa 24U (1929)

Vlastník Stand1ck
Vloženo 22.12.2022
Aktualizováno 25.12.2022

Splněný sen dokompletovat motorku po dědovi.

První dojmy - Velká radost z toho, že se u nás v ČR něco takového dalo koupit a za slušné peníze. Ve světě takřka nesehnatelná a když ano, tak okamžitě prodaná mezi kamarády sběrateli. Ještě že jsem kdysi ty orezlé rámy za desítky tisíc nechal plavat...

Motorku bych doporučil pro - Veteránista se zápalem do značky Saroléa.

Celkem bastl složený z několika motorek. Hlavní díly jsou ale originální, a to je důležité. Byl v ČR za fajn peníze, nebylo co řešit. Ostatní drobnosti (výfuky, řidítka, hadičky, atd.) jsem objednal replikové z Belgie. Motorku jsem pořídil kvůli dokompletování typu 24U, na který jsme s bratrem v dědově dílně našli motor. Časem jsme v dílně našli u kola, olejovku a magdyno. Občas jsem koukl na inzerce a objevil nějaké orezlé rámy a další díly za šílené částky. Taky jsem se spojil s veteránisty a hledal u nich pomoc. Bohužel mě komunita přesvědčila o tom, že si každý hýčká to svoje a nikdo nápomocný být nechce. Prosby o oměření dílů už jsem dávno vzdal. Proto jsem si vše chybějící nechal vyrobit v Belgii. Sice také za slušné peníze, ale nebylo zbytí. Motorka je aktuálně v rozebraném stavu a čeká na nějaké úpravy. Motor prochází opravou. Těším se na první start a projížďku. Bude to pro mě splněný sen.

r13
r13 napsal 29.12.22 v 20:22 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 23.12.22 v 20:38 10b.

Sarolea - krásné stroje. Kompletovat veterána ( myslím opravdu veterána,ne kývačku , at' se ne mně majitelé zlobí nebo ne ,kývačka veterán není a nebude ) je obdivuhodná činnost. Díly už nejsou, nebo jsou za ceny...Máš můj obdiv a fandím, abys motorku udělal jako novou.

Krzi
Krzi napsal 23.12.22 v 08:12 10b.

kain80
kain80 napsal 22.12.22 v 21:58 10b.

faux4
faux4 napsal 22.12.22 v 19:33 10b.

Krásný stroj. Palec nahoru za vytrvalost. Smutný teda je, že ti nikdo nebyl ochoten pomoci. Skládám už pár let moto New Hudson, ale většinou jsem se setkal s jiným přístupem, když jsem neco v potřeboval (ale těch lidí co něco mají je také málo). Jestli můžu poprosit, časem sem dej více fotek, ať je na co koukat..