Yamaha XV 125 Virago custom (1997)

Vlastník Martyxxx
Vloženo 13.5.2023
Aktualizováno 14.1.2024

Lehký chopper (145kg) ideální na klikaté cesty

Yamaha XVS 125 DragStar: Virago bylo zakoupeno od známého a měl jsem o té motorce více info

První dojmy - Dobře ovladatelná na okresní silnicích. Spotřeba 2,8l/100km je skvělá Díky nižší hmotnosti se nesjíždí tak rychle pneu.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro nenáročné jezdce co nikam nespěchají.

Doplňky na motorce - řetěz, rozeta, brašny, chlasták, tankpás, zrcátka, gripy, třásně na páčkách, blinkry, zadní světlo, plexi, ornament na blatníku, opěrka, výfuky, USB zásuvka, držák mobilu atd.

klady: Lehká motka do 150kg s vizáží siláka. Vyhovují jí klikaté silnice.
Ideální na relaxační jízdy. Nízká spotřeba 2,8L/100km.

zápory: Jízda ve dvou jen na krátké vzdálenosti. Nehodí se na rychlejší jízdu, závodění či předjíždění.

shrnutí: Mile překvapila jak ochotně se nechá vodit v zatáčkách. Jízda po dálnici jen v pravém jízdním pruhu. Max. reálnou rychlost jsem naměřil dle GPS 107km/h (menší zadní rozeta a větší ozubené kolečko ve předu). Omezení otáček dle typu řídící jednotky 8000ot/min.

Martyxxx
Martyxxx napsal 15.06.23 v 09:23

Zhodnocení po loňské sezóně (8000km). Výkonu není mnoho a tak předjet kamión trvá delší dobu. Za deště nehrabat na přední brzdu ani na rovince. Smyk předního kola jsem musel vybírat dupnutím levého kopyta. Při odbočování do ostrých zatáček si pořádně nadjet, bo skončíte mimo trať. Vyřešil jsem to kopnutím pravého kopyta do skály. Všem účastníkům silničního provozu tímto přeji mnoho ujetých kilometrů bez nehod

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 06.06.23 v 13:37 10b.

Pěkňoučká, tak jen samou radost.