Yamaha XV 125 Virago (2000)

Vlastník MrFranklyn
Vloženo 23.5.2012
Aktualizováno 11.6.2012

Zdravím, moji krásku mám od 20.5.2012. Je to můj vysněný sen. Přesedlal jsem z Pionýra, kterého jsme zrenovoval. Koupil jsem ji od solidního majitele a v solidním stavu, takže mám štěstí. S velkou pomocí rodičů a brigád jsem si splnil svůj sen.

Jízdní vlastnosti skvělé. Někdy mi ve vysoké rychlosti připadá dost měkká. Ale zase je pohodlná. Osobně mi chybí ukazatel stavu paliva, otáčkoměr a výkon. 8 kW je 8kW a na 140kilovou motorku je to málo. Ve dvou do kopce je to poněkud problém. Je to taková malá daň za to, jak krásně vypadá...:) Co víc si v 16ti letech přát. Můj taťka měl v 16 letech Pionýra..:)
Jak jsem uved výše, motorku jsem koupil v Moravském Berouně za celkem slušnou cenu. Jedná se o novější typ s chromovanýmy víky motoru, chromovaným víčkem čerpadla, chromovanýmy hlavami válců a s logem YAMAHA na tachometru. Koupil jsem ji po servise. Mám na novou řetězovou sadu, nové svíčky, nové provozní kapaliny a novou baterii najeto jen nějakých 600 Km. Takže krom pneumatik, které musím koupit je motorka komplet bez (technických) investic.
Spotřeba je kolem 3,5 - 4 litrů na 100km. Takže bomba. Motor vidlicový dvouválec tzv. "V-Twin" má skvělý brzdný účinek, takže když to podkopáváte, šetříte brzdové destičky. Je to úsporná, krásná, svižná a nenáročná motorka pro začínající motorkáře, kteří maji rádi pohodu a radost z jízdy. Tato Viražka vám radost z jízdy určitě dá..:)
Co se týče rychlosti, pohodička. 100 Km/h z ní vytáhnu, ale motorka dává najevo že se jí to nelíbí. Přetáčím motor, celá mašina se třepe. Ideál je těch 90 km/h. Není stavěná na rychlost, ale na pohodlí.

***
21.5. 2012 - Bohužel sní nemohu jetě do silničního provozu. Čekám na majitele až pošle odhlášený TP. Musím projít technickou a pak mužu vyrazit nejen na Moravské ale i České cesty...:) Dne 26.5 se chci zůčastnit křestu motorek v Bohumíně. Doufám že to stihnu do té doby přihlásit. Zatím pěkný den

***
24.5.2012 - Už mám vystavené papíry. Takže můžu již legálně na silnicici..:) Už mám i dokonce přezuto, takže jsem připraven na Sobotní žehnání v Bohumíně.

***
26.5.2012 - Dnes jsem absolvoval žehnání motorkám v Bohumíně. Poté následovala asi 50 kilometrová projížďka v motorkářské koloně jde bylo 180-200 motocyklů různých kategorií. Takže neuvěřitelný zážitek. Zatím pěkný den.

***
28.5.2012 - Dnes jsem s motorkou udělal pár úprav. Prodloužil jsem přední blatník, namontoval na něj orlici, nad zadní světlo jsem namontoval orlici s rozevřenýmy křídly, na přední světlomet jsem přidal stříšku, na nádrž jsem připevnil chromovaný ornament, tachometr jsem také přizdobil orlicí.
Bohužel, stala se mi menší nehoda. Při jízdě mi uletěl pravý kryt baterie. Poté jsem ho asi 2 hodiny hledal - marně. Nyní mám obědnaný nový, ale musí se přestříkat. Mé budoucí úpravy jsou: Čiré blinkry se stříškama, ozdobné víčko nádobky na brzdovou kapalinu, zadní opěrka, předkopy, padáky a spoustu úprav. Zatím přeji pěkný den.

***

5.6.2012 - Dnes jsem na mašinku namontoval čiré blinkry i se stříškama, ozdobný rámek SPZ a pár ozdobných šroubků. Rodiče mi i pomohli s menší úpravou brašen. Přidělal jsem na ně cvoky a ozdobné odznáčky, takže vypadaj bohatě a jejich velikost je úměrná k velikosti motorky. Chystám se na brzdy. Zatím pěkný den.

***

10.6.2012 - Tento víken jsem se pustil do brzd. Zavěsil jsem motorku, kompletně sundal kotouč a třmen a do posledního šroubku jsem ho rozebral. Pěkně pečlivě vybrousil, nastříkal základ - pohoda. Ale samotné lakování mě moc nepotěšilo. Nechal jsem si namíchat barvu ve spreji. Hrubozrnou černou perleť. Jak jsem ji stříkl na třmen a střed kotouče, byl jsem šokován, perleť žádná. Jen s bídou se to přibližuje metalíze. Po zkončení tohoto stříkacího cirkusu jsem brzdy složil a nastal další problém. Nešel nám ovzdušnit brzdový okruh. Nakonec to dobře dopadlo - destičky si sedli a teď brzdí jako drak. Když sem měl sundané kolo, mohl jsem důkladně vyšistit náboj. Mamka mi vyčistila špice pěkně do lesku..;) Když jsem to měl rozebrané, tak jsem si uvědomil, že výměna oleje v tlumičích a výměna brzdových destiček mě v následujícím půl roku určitě nemine.
Dále pak jsem si nechal na zakázku uělat padací rámy, které budou ale nějakou dobu trvat - počkám. Poté mi přišla zadní opěrka. Trochu křivá, je z havarované motorky. Tak stím zkusím něco udělat. Foto s padákama a opěrkou přidám posléze. Zatím pěkný den.

juandiaz
juandiaz napsal 27.06.15 v 22:31 10b.

Bakk
Bakk napsal 07.01.15 v 08:47

Moc hezký kusek. Jsi šikulka. Hodně šťastných kilometrů! 10 bodů.

dzuri
dzuri napsal 28.09.14 v 09:12 10b.

krasavice 10 B

MrFranklyn
MrFranklyn napsal 15.04.14 v 22:26

dikes moc.;)

LLeonn
LLeonn napsal 10.04.14 v 21:54 10b.

Mooc pěkná Virgule Též ji sedlám a dávám zasloužených 10b.Přeji hodně ujetých km v sezoně 2014