Kawasaki ZZR 1100 (1994)

Vlastník lajken
Vloženo 13.1.2023
Aktualizováno 13.1.2023

Už na základní škole v devadesátkách jsem z tohoto stroje byl unešenej. Vždy to byla motorka, o které jsem si říkal, že jí nikdy mít nebudu. Protože jsem si na ní přišel moc mladej a nezkušenej, ale už bylo na čase tuto kletbu zlomit. Ani lidi ani stroje

Motorka koupena od soukromý prodejce Písek - Pán který mi motoru prodal se zdál být v pohodě. Motorka byla včetně kufrů, nového zadního tlumiče a nové sady gum. Cena se mi zdála přijatelná, tak jsme si plácli, aniž bych se snažil smlouvat.

Honda XL 1000V Varadero: Chtlě jsem něco cestovnějšího než je ninja, dlouho jsem uvažoval o Varaderu, ale přišlo mi, že dát 130 tisíc za cca 12-15 let starou motorku je dost.
Kawasaki ZRX 1200: Tahle motorka byl můj velký sen, ale po usednutí za řidítka jsem měl pocit, že je něco špatně. Přijde mi že má dost nízko sedlo a dost vysoko stupačky a mých 191 cm se s tím prostě nechtělo smířit.

První dojmy - Hledal jsem přesně tento typ, resp. rok výroby 1994-2001. Rozhodoval stav a cena. Projel jsme všechny inzeráty, které byly v tu dobu na webu a až ta poslední si mě ochočila. Jediná byla v originálním stavu a na pohled nevypadala úplně špatně, vlastně se mi moc líbila její barevná kombinace. Patinu motorka samozřejmě má, ale tak nějak se to k ní hodí... Přístrojová deska vypadá jak z nějakýho závodního auta. Co mě naprosto fascinuje je design motorky, který je prostě charakteristickej a nelze si motorku splést s žádnou jinou (vyjma tedy menší sestry ZZR 600)... Prostě ta doba měla styl... Motorce říkám Zízr a nebo Bourák.

Doplňky na motorce - Zatím to jsou jen nosiče kufrů a kufry Hepco und Becker.

Zízra jsem si pořídil kvůli cestování po Evropě. Chtěl jsem něco na co bych se v pohodě poskládal a kam by šly dát nějaké kufry a další batožina. Dlouho jsem toužil po Hondě Varaderu, který by mi jistě sedl víc, ale byl mimo moje finanční možnosti a současně musím přiznat, že zízra jsem vždy chtěl.

Domů jsem dojel po ose..cca 240 km, zastavoval jsem jen na benzínce a pak u Mekáče kvůli pozdnímu obědu. Jel se mnou kámoš, který mě tam vezl...

V současně době potřebuje motorka servis, přehodit gumy atd... Takže jsem na ní prakticky najel jen cestu od prodávajícího domů. Nerad bych cokoliv hodnotil předčasně.
Co však zatím můžu říct je to, že se mi na motorce docela dobře sedí, byť má sedačku níže než ninja, celá motorka je širší a delší a stupačky má taky níže, takže se mi sedí dobře. Originální plexi je dost na prd, protože mi všechen vítr háže přímo do helmy - to pořeším až po servisu. Stejně tak budu muset trochu pořešit originální sedlo, protože mám pocit, že při drobnější akceleraci z něj sklouzávám dozadu.

postak1
postak1 napsal 03.06.23 v 11:06 10b.

Jo pěknej parník taky jsem ho chtěl sedlat jasnejch 10b