Jawa 250 Special (1938)

Vlastník Benda75
Vloženo 14.11.2022
Aktualizováno 14.11.2022

Tak jsem si udělal radost s touhle jawou 250 specialkou

První dojmy - Koupil jsem ji letos překvapilo mne ze šla nastartovat po tolika letech. Dal jsem karburátor amal který jsem měl byl tam z péráka Jízda dobrý ale jen po velmi pěkné silnici po dlažbě nebo po horší silnici to nejde. Po delší době/bolej zada/

Doplňky na motorce -

Tuto motorku jsem vždy chtěl tak jsem si to letos splnil. Bude na ni dost práce je rezavá takže novy chrom. Práva jawacka červeň atd. ?.
Dělám si legraci /i když leštěnky mám taky/.
Vyměnil jsem jen řetěz karburátor za původní amal promazal a už projížděl. I když mám motor náhradní repasovaný i se zapalováním tak ho tam dávat nebudu i kdyz by byla rychlejší.
Nemusel jsem nic vyměňovat jen brzdové obložení, řetěz a pneumatiky. Lanka jsem nechal puvodni. Přes zimu nakonzervuji, ale jinak nechám v patine.
Jedno sedlo jsem měl z jiné motorky, ale odstinove sedí i patinově. Rafky jsem měl ponatirane, ale sehnal jsem si ráfky v patine tak přes zimu vymenim.
Pokud bude třeba tak ji rozeberu projdu a znovu sestavím ale zatím se zdá, že není tak ji příští rok pořádně chci projet a pak se uvidi. Letos jsem s ní jel tak 15km a vazne problémy nebyly ale chce to ještě doladit.

H.O.G.
H.O.G. napsal 06.05.23 v 17:52 10b.

Parádní speciálka Duplex

jgrofik
jgrofik napsal 28.12.22 v 11:07 10b.

Nadherna,gratuluju at ti del jenem radost.

Benda75
Benda75 napsal 23.11.22 v 23:11

Jo chtěl jsem speciálku se šaltrpakou s převodovky vypadá to stylově ,ale člověk si musí na to zvyknout hlavně najít dvojku.Jednicka a trojka není problém. Ale člověk to celkem rychle dostane do ruky.
Jiné je řazení na nadrži kde ten problém neni

Targus
Targus napsal 21.11.22 v 19:51 10b.

Tak tomu říkám JEDINĚ SPRÁVNÝ STROJ!!!

Ta šaltrpáka je prostě úžasná...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.11.22 v 09:41 10b.

super