Honda CBR 1100XX Blackbird (1999)

Vlastník Sláva_ZR7
Vloženo 23.10.2022
Aktualizováno 10.2.2024

Všeuměl Black, který předběhl dobu. Žádný další vývoj netřeba:).

Yamaha FZS 1000 Fazer: Příliš cestovní posez, větší tuctovka, karburátor
Triumph Sprint ST 1050: Malý rozdíl oproti předchozímu stroji RS 955
Kawasaki ZZR 1200: Nelíbí se mi tolik, karburátor
Kawasaki ZX-9R Ninja: Krásná, na mě už ale moc sportovní
Honda CBF 1000: Moc fajn stroj, jen bych si výkonově oproti Sprintu nepolepšil.
Yamaha FZ1 Fazer: Na mě malá a tvrdá, design ale krásný, výkon až moc ve vršku na tuto kategorii
BMW K 1200 S: Vždy nebyla ve stavu, jaký bych očekával, strach z velkého množství elektroniky. Autobusový charakter.
Ducati ST3: Dvouvál, který mne opravdu neoslovil a zklamal, především svou nekultivovaností (měl jsem SV 650 a super)

První dojmy - Po Triumphu RS 955 jsem vlastnil asi 2 měsíce Bandita 1250 S, ale nesedl mi až moc sterilní charakter moto. Testoval jsem proto důkladně tak 10 různých moto (Ninja ZX9R, FZ1 i FZS 1000, CBF1000, ZZR 1200, Triumph Sprint ST1050, Ducati ST3, Tiger 1050, BMW K1200 s, atd.) a jak jsem sedl na Blacka, bylo vymalováno!

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, co mají rádi starší kultovní stroje, mají hlavu a pud sebezáchovy a mají už něco najeto.

Doplňky na motorce - Plexi Puig, cestovně šité sedlo, laďáky Creptus, nosiče na kufry, racing hefty Gipro.

Chtěl jsem sportovně-cestovní stroj, co je pohodlný a má sportovnější posez, zároveň jsem spíš stará škola a motorky z této doby se mi prostě víc líbí a je to ještě kus motorky.

Měl jsem řadu strojů, od Jaw, ER5, ZR7, SV 650, Z 750, Sprinta RS 955, Bandita 1250, ale tohle je prostě jinej svět. Umí všechno - kochat se na pohodu krajinou, i se sportovně svést na okrskách, to hlavní asi předvede na rychlostkách a dálnicích, kde paradoxně jezdím minimálně.

Motor táhne všude, má sportovnější charakter s dramatičtějším nárůstem výkonu s rostoucími otáčkami (oproti např. Sprintu, kde byl nárůst daleko víc lineární), skvělé brzdy, tuhý podvozek, který se mi snad na 1. motorce skutečně nekroutí a nevlní, stále ještě pohodlný posez a k tomu vizerá stále k světu. Jo, a slušně se na tom i řadí. Nepotřebuju k životu víc:). Batůžek si taky nestěžuje.

Jediný mínus je spotřeba, zhruba o litr víc, než jsem býval zvyklý, tj. 6 litrů při běžné jízdě s občasným vymetením pavouků, celkově ale hlavně na pohodu.

Už u Triumpha Sprinta jsem tvrdil, že je to můj nejlepší stroj, zvlášť v poměru cena/výkon, ale Black je ještě o level výš, ve všem. Klaním se pánům od Hondy.

Kozička750
Kozička750 napsal 30.10.22 v 08:17 10b.

Blegboš je ikona ! Nádherná motorka, která i po letech fantasticky jezdí. Udělal jsi dobře !

Snekofon
Snekofon napsal 24.10.22 v 13:08 10b.

Musím souhlasit - motorky s původem v 90tých letech mají ducha poctivé strojařiny, bez zbytečných elektronických šaškáren. Na druhou stranu už jsou technicky vyspělé dost na to, aby nebylo třeba pochybovat o jejich spolehlivosti a užitné hodnotě. Mám toto období taky nejraději

maca44
maca44 napsal 23.10.22 v 20:08 10b.

ahoj, vse co pises je pravda, mam to podobne, Blacka jsem mel asi 6 let, ten prvni model s karburatorem, chtelo to zmenu, tak jsem neco hledal a jednu sezonu jsem mel K1200S, ale nejak mi nesedla, ted mam uz treti rok ZZR1400 padla mi do ruky a funguje skvele, ale porad Black je Black, asi srdecni zalezitost, tak na pristi sezonu uz hledam Blacka mladsi a se vstrikovanim,, tak at ti to jezdi

StB
StB napsal 23.10.22 v 19:46 10b.

Kdysi můj idol a sen a ani dnes bych jím nepohrdnul. S laďákama asi super zvuk, ale specifické originál koncovky se mi líbí víc. Krásný stroj, ať slouží.

PSanec
PSanec napsal 23.10.22 v 15:53 10b.

Výborná japonská motorka,koupil jsem ji jako novou v roce 1997.Motorek jsem měl mnoho,ale ta jediná mi úkazala na tacháči 305.Ikdyž patřila k těm mým levným motorkám, byla geniální. Přeji ti jen super km.