Suzuki GSF 650S Bandit (2006)

Vlastník Kamnar
Vloženo 20.10.2022
Aktualizováno 20.10.2022

Bandit šestpade , klasika která nezklame ani dnes.

První dojmy - Kupoval jsem ji jako první velkou motorku na rozježdění. Nezklamala , ba naopak příjemně překvapila.Lecos odpustí , dá se s ní jet na pohodu , ale i docela svižně.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro začínající .

Doplňky na motorce - Padáky , držák zadního kufru + kufr Kappa , USB konektor.

První velká motorka po 31 letech s velkým řidičákem. Chtěl jsem něco na rozježdění a Bandaska vycházela v recenzích nejlíp , co se týče poměru cena versus výkon. A to i s ohledem na rodinný rozpočet. Původně jsem chtěl naháče , ale nakonec musím uznat že polokapotáž má něco do sebe. Posez je o proti cestovním endurům trochu sportovnější. Nohy víc pokrčené a pod sebou , větší váha těla na řídítkách . Na delších trasách je to trochu znát . Možná to je už i věkem?. Ale 450 km za půl dne se dalo s pár zastávkama zvládnout. Motor je už dnes klasika , řadový čtyřválec s karburátorama , chlazený vzduchem a olejem. Velmi příjemný lineární zátah a překvapivě pěkný zvuk z originální koncovky výfuku. Výkon pro mě bohatě stačí. Spotřeba mezi 5 - 6 litry . Podvozek je dle recenzí měkký , za mně ale pohodlný s ohledem na kvalitu vozovek. Brzdy naprosto dostatečné , mám verzi s ABS na obou kolech .Jízda se spolujezdcem respektivě se spolujezdkyní v pohodě . Ale k vůli ježdění ve dvou jsem si ji nekupoval . Sem názoru že jízdu na motorce si užiju sám , ve dvou už jenom přeprava?.
Co se týče doplňků , od minulého majitele byly namontovány padáky a držák zadního kufru + kufr Kappa. Já jsem pouze namontoval USB konektor pro navigaci . Jinak je v originálním stavu a velmi zachovalá.
Teď po sezóně mě čeká vyčištění a seřízení karburátorů a seřízení ventilů . Výměna řetězové sady a pro jistotu pneumatik
Jinak závady zatím žádné, najeto nyní 71 000 km .
Shrnutí , Bandaska je pro mě příjemné překvapení. Je to poctivý motocykl s pořád líbivým vzhledem. Jednou to bude klasika , jestli už vlastně není.
Komu bych ji doporučil ? Pro začínající v každém věku . Pro fotry od rodin co nechtějí narušovat rodinný rozpočet?. Pro ty co milují jízdu a neřeší nejnovější trendy.

Pádecký
Pádecký napsal 25.10.22 v 09:13 10b.

Ahoj

Krásný stroj. Já jsem ji kupoval taky jako první stroj akorát s mokrýma papírama a musím souhlasit že na začátek super. Nepřekvapí, když netaháš tak nejede a když chceš podržíš déle rukojeť plynu a je to. Mám rád všechny spektra motoru. Cestovaní do 4-6tis. , svižnější 7-9tis a pak ten řev a tah před červenýma je taky super ...Mělil olej ve vidlích a dost se to zlepšilo vepředu. Pánové v servisu bandasky znají a tak je tam hustější olej a pomohlo to. ...Pěkné napsané. Přeji hodně super Km a krásné zážitky.

Guzo
Guzo napsal 21.10.22 v 08:17 10b.

Pekná. Kus klasiky .
Mal som naháča. Ako píšeš,pekný zvuk aj v sérii. Pekný zvuk (šramot) aj vzduchom - olejom chladeného motora,ktorý predčí ostatok motorky.
Krúti sa to,vlní sa to,ale, to je Bandit. Neistotu a limity predku som vyriešil sadou od Hyperpro a bola to zásadná zmena k lepšiemu. Na padáky pozor , keď sa rozjazdíš,môžeš nimi škrtať a to je nebezpečné.
Na rozdiel od Teba,ja by som s odstupom času túto mašinu úplným začiatočníkom neodporúčal. Je pre nich ťažšia a zbytočne silná. Ale,rád na ňu spomínam.
Veľa šťastných km prajem.