Kawasaki Z800 (2015)

Vlastník MonkeyCzech
Vloženo 29.9.2022
Aktualizováno 29.8.2023

Přechod na o 10 let mladší divošku .

Yamaha FZ8 N/S: Při testovací jízdě mi nesedla na první dobrou
Kawasaki Z900: Cenovka a nepohodlí spolujezdce

První dojmy - Už při první projížďce na Kawě Z800 jsem cítil, jak si skvěle navzájem sedneme, cítil jsem, že to je fakt ta pravá pro mě . Zamiloval jsem se .

Motorku bych doporučil pro - Univerzální motorka, myslím že by zabavila naprosto každého, od nezkušených slečen po zajeté howada .

Doplňky na motorce - Výfuk Hurric (vložka šla ven hned první den, takže docela slušný zvuk, na tuhle "značku"), lamací páčky, padáky, klasika .

Co tak povědět ke Kawasaki Z . Každý ji zná, někdo ji miluje, jiný odsuzuje . Měl jsem od mládí tři vysněné bajky, a to byly KTM 1290 Super Duke R, Honda CBR600RR (Limited Edition), a Kawasaki Z 1000 .

Byli jsme s přítelkyní na návštěvě u všemi známého Haus Moto v Ledči nad Sázavou, jedno nedělní dopoledne jsme si udělali výlet až z Kroměříže a vyrazili se podívat na krásnou Yamahu FZ8N . Vše se domluvilo, vyjeli jsme, a po nějakém menším bloudění jsme konečně dorazili na místo . Domluvená FZ8 tam na nás čekala, na první pohled nádherná motorka, skvělý stav, nikde ani škrábaneček, za skvělou cenu .
Tak říkám Ok, půjdu ji projet, pokud bude vše fajn, tak ji bereme .
Ovšem projížďka byla pro mě taková fádní, nesedla mi hned jak chováním, tak posedem, a já začal hned být na vážkách, jestli je to vážně to, co chci ... potom jsem kousek za ní viděl Kawu Z800, o 40 tisíc dražší, ale nádhernou .
Řekl jsem si, že FZ8 vážně není pro mě, když jsem se nezamiloval hned, ale nebylo to k ničemu ... zjistil jsem, že Zeda vlastně docela chci, a začal jsem ihned projíždět bazoš, Motorkáře a všelijaké inzerce a hledat Zedy .. litrový Zed mě moc nelákal, ovšem Z900 a Z800, u těch jsem slintal denně . Musel jsem při výběru myslet i na přítelkyni, aby mi vzadu po pár kilometrech nezačala úplně trpět, tak musela Z900 jít z očí kvůli extrémně malému sedátku vzadu . A, přiznám se, i kvůli cenovce .
Tak jsem tak koukal na ty menší 800 a po nějakém rozhlížení jsem u Vyškova objevil překrásný bílý kousek umění s minimálním nájezdem, normální cenovkou a ve slušném stavu . Tak jsem hned zavolal, domluvil si prohlídku a do pár dnů jsme pro ni jeli . Hned bez smlouvání jsem se jí ujal, odvezl si ji domů a měl banán na obličeji :)

Hned v sobotu se mělo udělat hezky, a tak jsme s přítelkyní chtěli jet na výlet, ale co teď - projet se na nové mašině, vyzkoušet si ji a užít si ji, když už ji máme ? anebo vzít ještě neprodanou FZ6N na rozlučkovou jízdu ? ... nakonec jsme vzali Zedíka, protože se na nás tak krásně koukal, že nešlo odmítnout projížďku . Takže první výlet Brno - Šternberk - Kroměříž - Brno byl velmi poučný - Zed je naprosto skvělá motorka, se kterou si užijeme ještě spoustu zábavy . Jak na zatáčkách, tak na dlouhé krásné rovince mezi obcemi, tak i v městském provozu .

Paulano
Paulano napsal 06.10.22 v 11:50 10b.

petr13
petr13 napsal 01.10.22 v 19:02 10b.

petr13
petr13 napsal 01.10.22 v 19:01

Ať to jezdí!

Samíc
Samíc napsal 30.09.22 v 23:17 10b.

Dobrá volba , ale s tím Zedem 900 bys určitě také nešáhl vedle, můj batůžek si na nepohodlí nestěžuje

Kali88
Kali88 napsal 29.09.22 v 20:10 10b.

za výběr značky, za výběr modelu, a za radost co ti přináší