Honda SH 300 (2015)

Vlastník Sylver
Vloženo 10.12.2021
Aktualizováno 4.5.2022

Co jsem si asi tak mohl pořídit po 3 letech spokojenosti s SH 150???

Yamaha X-max 300: Velikost, jedná se o maxiskútr.

První dojmy - Oproti 150tce značný nárůst výkonu, lehce vyšší hmotnost, lepší brzdy (150tka měla vzadu ještě buben). O kolik bude více žrát?

Jak jsem již nastínil úvodem, byla to logická volba pro přechod na vyšší objem. Ne, že by byla 150tka pomalá, ale mít větší rezervu při akceleraci prostě chceš. Přemýšlel jsem ještě o X-Maxu 300, který mě lákal hlavně svým vzhledem, případně o velké Forze. Nicméně jsem si po čase vyhodnotil, že největší devízou skútru při městském provozu je jeho kompaktnost, proto jsem se rozhodl zůstat u SH. X-Max i Forza jsou přeci jen větší stroje. Možná příště ... (ikdyž to už bych šel rovnou do X-ADV).
Navíc se naskytla zajímavá nabídka, původ ČR a k prodejci to bylo opravdu kousíček. Vybaveno origo velkým plexi, zadním kufrem, vyhřívanými hefty, termodekou. Nebylo o čem přemýšlet.
Tento model má již světla v LED, ačkoliv musím uznat, že v noci bych si to uměl představit i líp. Co je hodně fajn je bezklíčkový systém tzv. Keyless. Klíčkem se člověk ale dostává do top-casu.
Pod sedlo se mi vejde integrálka, prostor je větší než u staré 150tky. Zkoušel jsem i větší přilbu XL a také se vlezla.
Obavy o spotřebu byly zbytečné. SH 150 mi brala cca 2,5l, u tříkila mám dlouhodobý průměr 2,9l. Na nádrž, která má lehounce přes 9l, v klidu najedu 300km. Jezdím z 95% jen městský-pražský provoz.

Edit: Prodáno v 05/22 s najetými 16,5 tis.km. Jo, SH bych si koupil znovu.

r13
r13 napsal 17.12.21 v 12:46 10b.

Skvělá volba denního dříče !