BMW R 80 (1987)

Vlastník .MALI.
Vloženo 5.12.2021
Aktualizováno 5.12.2021

BMW R 80 Nummer zwei v původním stavu

První dojmy - Vzhledem k tomu, že mám tuto motorku už podruhé, tak jsem věděl naprosto přesně do čeho jdu a proč jí kupuju. Je to univerzální motorka - lehká, ovladatelná, krásná a dá se klidně používat na denní ježdění.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě

Doplňky na motorce - Pancéřová brzdová hadice, teploměr oleje, vypoušťák s magnetem, originální přídavné hodiny a voltmetr, originální vyhřívané ručky, zásuvka 12V, RAM kulička, kufry, originální rolka BMW, originální nářadí, originální manuál.

Po prodeji mé předchozí R 80 jsem si pořídil BMW R 100 CS. Motorka to byla nádherná, měla úžasnej motor, ale jinak se mi na ní jezdilo malinko hůř - horší podvozek, vyšší těžiště, váha a délka. Červíček ve mě hlodal, takže jsem začal pokukovat po R80. Jednoho dne se objevila a já věděl, že bude moje. Stav byl ucházející, nájezd oproti býválé R80 poloviční, ale nějaká práce na ní samozřejmě byla. Přivezl jsem si jí domů a R100CS se slzou v oku prodal. Na R80 proběhl velký servis, přidání originálních hodin, voltmeru a zásuvky (bez toho to prostě nejde), pancéřová brzdová hadice. V plánu jsou ještě přední progresky, lepší zadní tlumič a H-svod. Myslel jsem si, že horní spektrum otáček, kde je motorka tupá (točí a nejede) způsobuje krátkej koncák, ale poté co jsem se svezl na R80 s Hsvodem (díky Mostare) mi došlo, že hořejšek limituje kat ostatně jako u všech boxerů od BMW.

marafzs600
marafzs600 napsal 04.01.22 v 16:54 10b.

Pěkná klasická motorka, to mám rád

Gulf
Gulf napsal 20.12.21 v 18:00 10b.

Mám R100GS a R80GS. Na 80 je jízda pohodovější. Takže vítězí 80

tomcruise77
tomcruise77 napsal 12.12.21 v 18:30 10b.

Čadil
Čadil napsal 08.12.21 v 14:16 10b.

smitth
smitth napsal 06.12.21 v 08:22 10b.

Poctivej stroj