BMW R 80 (1987)

Vlastník mostar
Vloženo 12.1.2017
Aktualizováno 7.8.2017

Objevil jsem krásný svět ježdění na motorce s BMW R80.

První dojmy - První dojem byl ,že to jede krásně a že jsem zapomněl brzdit dříve do zatáčky, protože pak ten nástup je dost vlažný.

Motorku bych doporučil pro - pro mě :-)

Doplňky na motorce - žádné dopňky to nemá

Staré baworáky mám rád a s tím jak zjišťuji, že je pěkné vrátit se v ježdění trochu ke kořenům, tak nejde jinak a musím mít starého dvouventila. A nejen ho mít, ale na silnici na tom jezdím víc než na jiných motorkách. Motorka je typ R80, ale má litrový kit, takže má 60 koní a po odstranění nebo přemístění spousty těžkých věcí to je na silnici opravdu příjemná věc. Vlastně jen motor, kola, řídítka a vy. Nic víc ani není potřeba. Na 90% z vás to stejně stačí. Motorka mě doslova šokovala tím, že v zatáčkách funguje a bez problému jde na stupačky i se starým originálním zadním tlumičem, co má za sebou 100tisíc km. Takhle dobře předchozí R100GS PD podvozkově zdaleka nefungoval. Stupačky jsem zvednul, ale na levou stranu mě už zastaví policajt. Na tom je vidět, že i na takovém starém střepu se dá jezdit zábavně a to v klidu a bezpečí. Strašně mě to baví. Hlavně ta živočišnost, zvuk a osobitost. A když na tom někoho nechám svézt, tak se kochám, jak je to zvláštně krásné, ten trčící motor a uzounké zadní kolo. Spotřebu to nějakou má, ale nevím moc jakou. Zhruba 6-7 litrů, ale kdo řeší u motorek spotřebu, že?
Prosím nehodnoťte mé úpravy. Je to stále hodně polotovar a jen přicházím na to, co se mi libí, co ne a co jak funguje. Tuto zimu to budu hodně dodělávat. Hlavně to nedělám do žádného stylu, ale jen funkční vzhled a aby tam toho bylo co nejméně, dal se přidělat spacák a vyloženě to policajty neprudilo.
Do budoucna bych rád jiné karburátory, aby to ještě zase alespoň o malinko lépe jelo. V tom bych potřeboval poradit. A nebo Big Bore kit, ale to spíš nechám na nějakého dalšího dvouventila.

Na sezonu 2017 jsem se rozhodl udělat z polotovaru už nějakou trochu finálnější vývojovou verzi. Je to tedˇ takové čistčí, ale nevím, jestli se mi to víc líbí

Crawly
Crawly napsal 17.04.17 v 22:59

výborná volba - pokus se seřídit zapalování a karburátory... pak to jede jako splašený

JollyJoker
JollyJoker napsal 19.01.17 v 07:56 10b.

Už teď to vypadá slibně

mostar
mostar napsal 17.01.17 v 08:52

diky moc!

pelito
pelito napsal 17.01.17 v 06:56 10b.

za mě paráda. Hodně elánu a ať se daří. Stroj super

mostar
mostar napsal 15.01.17 v 19:03

Diky. Jj, z toho si nic nedelam. 1. kazdy ma jiny vkus 2. nikdo si nedokaze prestavit te prace a starosti udelat nejakou vec. Proto to i delam postupne. Pekna motorka na fotce nekde od upravce je o hodne vysokyh financich v kazdem detailu, stovky hodin prace a pak to treba dobre jezdi jen rovne, protoze je to snizene a do naklonu ti vsim dre, ale na fotce to vypada dobre. Navic tohle je pojizdny polotovar. Ma to od finalniho vzhledu hodne daleko. At to jezdi.